انواع سبک دکوراسیون منزل

ایرانیان به دلیل پایبند بودن به سنت های قدیمی و اسلامی از انواع سبک دکوراسیون منزل استقبال نمی‌کنند. در واقع می‌توان گفت در ایران تناسب موقعیت جغرافیایی، فرهنگ و سنت با سبک دکوراسیون منزل باعث پرطرفدار شدن برخی از سبک ها شده است. در هر صورت آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی ایرانی به شما کمک می‌کند تا بهترین و متفاوت ترین تصمیم را بگیرید. پس اگر به فکر تغییر چیدمان دکوراسیون منزل تان هستید، در این مطلب با فروشگاه اینترنتی کاخ عروس همراه باشید.

منظور از سبک دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی مانند هر هنر دیگری بر اساس سلیقه و زمان دستخوش یک سری از تغییرات قرار می گیرد که به شما این امکان را می‌دهد تا از سبک دکوراسیون و گرایش های مختلفی پیروی کنید. در واقع سبک دکوراسیون داخلی به این می‌پردازد که شما یک فضا و پلان آزاد را چگونه به کمک مبلمان و یا لوازم دکوری چیدمان می‌کنید و یا چگونه به کمک نورپردازی فضای منزل را تغییر می‌دهید. طراحان داخلی تمام تلاششان را می‌کنند تا دکوراسیون داخلی منزل در عین زیبا و چشم نواز بودن، کارایی و کاربرد مفیدی داشته باشند. با ما همراه باشید تا با انواع سبک دکوراسیون آشنا شوید.

انواع سبک دکوراسیون منزل

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

یکی از سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک است. دکوراسیون کلاسیک یکی از بهترین سبک دکوراسیون منزل است که از گذشته تا به الان طرفداران مخصوص به خود را دارد. سبک کلاسیک بیشتر با روحیاتی متناسب است که به تجلل و اشراف گرایی علاقه زیادی دارند و از کاراکترهای ساده دوری می‌کنند. همچنین از آنجایی که بیشتر المان و عناصر این سبک، فاخر و گران قیمت هستند، اجرای سبک کلاسیک در منزل به بودجه و هزینه بالایی نیاز دارد. از مهم ترین ویژگی های سبک کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقارن و نظم
 • تناسب و هماهنگی
 • رنگ های خاص و اصیل مانند قهوه ای
 • استفاده از اکسسوری و عناصر گران قیمت
 • حکاکی و منبت کاری مبلمان و وسایل چوبی
 • استفاده از قلم زنی در لوازم و وسایل دکوراتیو
 • معماری زیبا و فاخر همراه با گچبری های مخصوص و برجسته

نکته : البته فقط حواستون باشه که به کار گیری رنگ های سال در سبک کلاسیک هیچ جایگاهی نداره! یعنی ما در این سبک از مد سال پیروی نمی کنیم. نظرتون چیه؟ دوست دارین امسال منزلتون رو به سبک کلاسیک چیدمان کنید؟

دکوراسیون به سبک کلاسیک

سبک مدرن | سبکی به روز و شیک

یکی دیگر از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل، سبک مدرن است. در سبک مدرن همه چیز بنا بر سادگی است و تمام عناصر و المان هایی که در آن به کار می بریم، ساده و به دور از تجملات هستند. در واقع این سبک دکوراسیون با الهام از تحولات هنر مدرنیسم در قرن 20 میلادی به وجود آمد و خیلی سریع توانست در میان مردم محبوبیت و طرفدار زیادی پیدا کند. اگر شما به دکوراسیون ساده و شیک علاقه‌مند هستید و از فضاهای شلوغ دوری می کنید، سبک مدرن، بهترین سبک دکوراسیون منزل برای شماست! ما در سبک مدرن بر خلاف سبک کلاسیک تنها وسایلی را در چیدمان منزل به کار می بریم که از آن ها استفاده می‌کنیم و یا اصطلاحا برای ما کاربردی دارند در غیر این صورت از خرید آنها صرف نظر می کنیم. همچنین در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی و البته کوچکتر شدن منازل و آپارتمان ها، بیشتر جوانان به سمت این سبک متمایل شده اند و در دکوراسیون  داخلی ایرانی ها بیشتر دیده می شود. خب حالا نظرتون چیه؟

دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون داخلی قدیمی و سنتی

یکی از انواع دکوراسیون منزل ایرانی که هنوز جایگاه خود را در میان ایرانیان حفظ کرده است، دکوراسیون به سبک سنتی و قدیمی است. البته این سبک بیشتر در روستاها رایج است و معمولا در مناطق شهر نشین کمتر به چشم می‌خورد. البته سبک قدیمی به معنای استفاده از وسایل قدیمی نیست بلکه شما می‌توانید به کمک کمد آینه، روتختی های چند تیکه، بافت های سنتی و دستی مانند ابریشم، زیبایی و جلوه این سبک را بیشتر و چشم نوازتر کنید.

ددکوراسیون به سبک سنتی

دکوراسیون سلطنتی

دکوراسیون سلطنتی، سبکی فاخر و مجلل است که به تازگی در بیشتر منازل به چشم می‌خورد. در سبک سلطنتی همه لوازم و وسایل لوکس و گران قیمت هستند و بیشتر برای خانه های بزرگ مناسب است. در سبک سلطنتی همه چیز به رنگ طلایی است و البته می‌توان گفت این یک قانون است!! لوسترهای بزرگ، آینه شمعدان گران قیمت با طرح های شلوغ، استفاده از هنر های دستی مانند هنر معرق کاری در سبک سلطنتی فضای چشم نواز و اشرافی را برای شما خلق می‌کند.

دکوراسیون سلطتی

دکوراسیون ایرانی اسلامی

در دکوراسیون ایرانی اسلامی از عناصر و المان هایی استفاده می کنیم که اعضای خانواده را به سادگی، پایبندی به معنویت و داشتن کانون گرم خانواده تشویق می‌کند. در این سبک عناصر فاخر و گران قیمت هیچ جایگاهی ندارند. از بارزترین ویژگی های این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ظروف سفالی به جای ظروف لوکس و مدرن
 • قرار دادن پشتی به جای مبلمان از ویژگی های جدانشدنی دکوراسیون ایرانی اسلامی محسوب می‌شود.
 • در این سبک رنگ شناسی اهمیت زیادی دارد. طراحان داخلی تلاش می‎کنند تا از رنگ های گرم در روزهای سرد و به طور بالعکس از رنگ های سرد در روزهای گرم استفاده کنند.
 • یکی دیگر از ویژگی هایی که در طراحی سبک دکوراسیون منزل به سبک ایرانی اسلامی زیاد به چشم می‌خورد، استفاده از پنجره های بزرگ است.
 • سبک دکوراسیون ایرانی اسلامی برگرفته از طبیعت و آموزه های دینی و معنوی است.
دکوراسیون ایرانی اسلامی

سبک دکوراسیون معاصر

اگر به تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل علاقه دارید و نگران هزینه ها نیستید، به شما سبک دکوراسیون داخلی معاصر را پیشنهاد می کنیم. این سبک همیشه در حال تکامل است و معمولا هر چند سال یک بار تغییرات محسوسی در آن شکل می گیرد. در سبک معاصر همانطور که از نامش پیداست، از وسایل امروزی استفاده می کنیم و لوازم قدیمی و هنرهایی مانند هنر قلم زنی در دیزاین چنین سبک هایی هیچ جایگاهی ندارد. سبک معاصر یک سبک زیبا، ساده و چشم نواز است که در آن تمامی نقش ها و عناصر به صورت هدفمند به کار می رود.

دکوراسیون به سبک معاصر

دکوراسیون به سبک ساحلی

همیشه سبک ساحلی در مناطق گرمسیر طرفداران مخصوص به خودش را دارد. شما در این سبک با الهام از ساحل به دنبال خلق و ایجاد دکوراسیونی با حال و هوای ساحلی هستید. معمولا رنگ های به کار رفته در این سبک، روشن و بیشتر با تناژ رنگ آبی هستند. چیدمان و اجرای این سبک کاملا سلیقه ای است و شما می‌توانید حتی با وجود کیلومترها فاصله از دریا و ساحل، حال و هوای ساحل را به منزلتان بیاورید.

دکوراسیون به سبک ساحلی

دکوراسیون به سبک مصری

سبک مصری همان سبک توصیفی است که تقریبا می‌توان گفت اجرای آن در منزل به بودجه و هزینه بالایی نیاز دارد. در این سبک پنجره های چوبی مشبک، ستون های قطور، رنگ های تیره، استفاده از سنگ های مرمر، اشیا تزئینی و قدیمی به چشم می‌خورد. طراحان داخلی در سبک دکوراسیون مصری به هنرهای دستی مانند کنده کاری و هنر معرق کاری در مبلمان و سایر لوازم چوبی اهمیت زیادی می‎دهند.

دکوراسیون به سبک معاصر

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک دکوراسیون انتقالی در میان سایر سبک دکوراسیون داخلی به دنبال برقراری تعادل در چیدمان دکوراسیون است به صورتی که توجه و نظرها را به خود جلب می‎کند. در طراحی انتقالی می‌توان موادی مانند فلز و شیشه و چوب را در کنار وسایل آنتیک و لوکس قرار داد و به کمک رنگ های خنثی مانند طوسی، فضای دکوراسیون را شیک و منحصر به فرد کرد.  مثلا پیشنهاد ما خرید یک آینه کنسول چوبی برای تزئین منزلتان می باشد. 

دکوراسیون انتقالی

سبک دکوراسیون صنعتی

طراحان داخلی در سبک دکوراسیون صنعتی با الهام از انبار و زیرشیروانی یک خانه نمادین از طراحی صنعتی را به نمایش می‌گذارند. در این سبک بسیاری از عناصر مانند چوب، فلز، آجر و … نوعی احساس خامی ناقص را در شما به وجود می آورد. لوازم روشنایی فلزی، الوارهای قدیمی و سقف های بلند از مهم ترین و بارزترین ویژگی های این سبک به شمار می رود.

دکوراسیون به سبک صنعتی

سبک دکوراسیون شرق دور

یکی دیگر از انواع سبک دکوراسیون منزل که در آن سادگی حرف اول را می زند، دکوراسیون شرق دور است. منظور از شرق دور سرزمین های چین و ژاپن هستند و همانطور که در فیلم ها دیده اید، استفاده از تشک به جای تخت، مبلمان و صندلی های کوتاه و مربع شکل، نقش و نگارهای مینیاتوری و … همگی نشانه ای از سادگی سبک سنتی شرقی هستند. معمولا در این سبک بیشتر از پالت های رنگی خنثی استفاده می‌شود و البته می‌توان گفت تا حدودی به سبک مدرن هم شباهت دارد. دلیل این شباهت هم این است که در هر دو سبک مدرن و شرق دور از لوازم و عناصر گوشه دار استفاده می کنیم.

دکوراسیون به سبک شرق دور

سبک دکوراسیون امروزی

سبک دکوراسیون امروزی در میان انواع دکوراسیون منزل ایرانی به سبک مدرن شباهت بیشتری دارد. تنها تفاوت این دو سبک در این است که سبک مدرن نسبت به سبک امروزی از انعطاف و تغییر پذیری بیشتری برخوردار است. شما در سبک امروزی حق انتخاب بیشتری در چیدمان منزل به صورتی که خودتان می‌پسندید، دارید و مانند سبک مدرن مجبور به اجرای برخی از قوانین نیستید.

دکوراسیون به سبک امروزی

سبک دکوراسیون شابی شیک

یکی دیگر از انواع سبک های دکوراسیون داخلی سبک شابی است. در سبک دکوراسیون شابی شیک تمامی المان و عناصر ساده و شیک هستند. این سبک می‌تواند تلفیقی از پرده های توری، مبلمان های آنتیک به همراه رنگ های پاستیلی و شاد باشد. معمولا این سبک به دلیل طرح و رنگ های روشنی که در آن به کار برده می‌شود، بیشتر برای خانه های کوچک مناسب است.

مطلب مرتبط : بزرگ نشان دادن خانه های کوچک

سبک شابی شیک

چه سبکی برای دکوراسیون منزل انتخاب کنیم؟

همه ما می‌دانیم که خانه محل آرامش اعضای خانواده است. همگی افراد بعد از گذراندن یک روز کاری پرمشغله و پردغدغه به منزل بر می‌گردند تا استراحت روحی و جسمی داشته باشند. بنابراین هیچ موردی به اندازه سلیقه و نظر شما در سبک دکوراسیون منزلتان مهم و قابل اهمیت نیست. شما در چه نوع دکوراسیونی احساس آرامش و راحتی می کنید؟ دوست دارید سبک دکوراسیون منزل تان چه شخصیتی از شما را به دیگران معرفی کند؟ از آنجایی که دست شما برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی تا حد زیادی باز است، به شما توصیه می کنیم چیدمان منزلتان را به شکلی انجام دهید که از حضور در منزل لذت ببرید. اما به هر صورت رعایت برخی از نکات به داشتن دکوراسیونی جذاب تر و منحصر به فرد کمک می‌کند. با فروشگاه اینترنتی کاخ عروس همراه باشید تا با مهم ترین نکاتی که در انتخاب دکوراسیون تاثیر می‎گذارد، آشنا شوید.

تناسب دکوراسیون با میزان فضای در دسترس

از مهم ترین مواردی که باید در انتخاب سبک دکوراسیون داخلی به آن توجه داشته باشید، میزان متراژ منازل است. از آنجایی که بیشتر منازل و آپارتمان های امروزی کوچک هستند، سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال بهترین گزینه هستند. همچنین سبک کلاسیک بیشتر برای منازلی مناسب است که متراژ آن ها از 80 متر بیشتر باشد در غیر این صورت، فضا بهم ریخته و نامنظم به نظر می رسد.

تناسب سبک دکوراسیون با بودجه شما

طبیعتا اجرای برخی از سبک های دکوراسیون داخلی مانند کلاسیک و سلطنتی نسبت به سبک های مدرن و مینیمال به هزینه و بودجه بیشتری نیاز دارد. شما برای تغییر سبک دکوراسیون منزلتان چه بودجه ای را در نظر گرفته اید؟

تناسب دکوراسیون با روحیات اعضای خانواده

منزل شما باید محیطی برای آرامش تک تک اعضای خانواده باشد و به همین دلیل انتخاب سبکی که با روحیات مختلف سازگار باشد، اهمیت زیادی دارد. برخی از سبک ها مانند سلطنتی و یا سبک روستیک ممکن است با روحیه جوانان خیلی سازگار نباشد.  

سخن آخر

طراحی سبک دکوراسیون منزل به سلیقه دلخواه تان یکی از مهم ترین مواردی است که هرخانم خانه دار خوش سلیقه ای به آن توجه می‌کند. انتخاب درست و اصولی سبک دکوراسیون باعث می‌شود تا همسر و فرزندانتان برای رسیدن به خانه لحظه شماری کنند. دیگه چی از این بهتر؟! به همین دلیل فروشگاه اینترنتی کاخ عروس در این مطلب تلاش کرد تا با معرفی پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک دکوراسیون منزل به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. از اینکه تا انتهای مطلب همراه با بودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره ی سبک در دکوراسیون داخلی منازل

پرطرفدارترین و معروف ترین سبک دکوراسیون داخلی کدامند؟

سبک های مدرن، مینیمال، کلاسیک و سلطنتی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین انواع سبک دکوراسیون منزل است.

باید در انتخاب سبک دکوراسیون منزل به چه نکاتی توجه کنیم؟

سبک زندگی خانوادگی، رنگ مورد علاقه، میزان فضای در دسترس، میزان نور، خلوت و یا شلوغ بودن منزل از مهم ترین نکاتی است که در انتخاب سبک دکوراسیون باید به آن توجه کنید.

سبک دکوراسیون مونوکروم چه نوع سبکی است؟

در سبک مونوکروم تنها از یک رنگ استفاده می کنیم. شاید در نگاه اول چیدمان منزل به این سبک کار ساده‌ای به نظر برسد اما اگر ظرافت را در چیدمان رعایت نکنید، ممکن است فضای منزل بیش از اندازه بی روح و کسل کننده به نظر برسد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه

اطلاعیه مهم پایان سال

با آرزوی ایامی خوش برای شما با توجه به تعطیلی تیپاکس سفارشات از بیستم فروردین به بعد ارسال خواهد شد

ضمنا با توجه به نوسان تمامی قیمتهای سایت تا بروزرسانی کامل نامعتبر هست

لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

با تشکر       تیم فروش کاخ عروس

1401/12/27