طراحی‌ مدرن با آینه دکوراتیو

بعضی چیز های کوچک تاثیر زیادی روی دکور منزل شما میزارن. حتی کوچک ترین تغییر در دکور برای خانوم ها اهمیت دارد. در اینجا میخواهیم شما را با آینه‌های دکوراتیو آشنا کنیم، که نقش بسزایی در زیبایی و دکوراسیون منزل شما دارند.

آینه‌های دکوراتیو، چه در ورودی خانه ها یا بالای میز کنسول، زیبایی خانه را دوچندان میکند. از این اینه ها در دکوراسیون کلاسیک استفاده ی زیادی میشود.

شاهکار های این اثر را میتوانید مشاهده کنید:

آینه دکوراتیو جدید ژینا 100

آینه دکوراتیو گرد ژاله 9

آینه و شمعدان کاخ عروسفروشگاه اینترنتی کاخ عروس با بیش از 50 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع آینه شمعدان اعم از آینه شمعدان قلم زنی و آینه شمعدان طرح نقره یکی از بزرگ ترین فروشگاه های خرید اینترنتی در این زمینه می باشد. شما می توانید با خیال راحت و اعتماد کامل محصول مورد نظر خود را بخرید و یا به صورت سفارشی بسازید.

شما میتوانید با رفتن به بخش فروشگاه محصولات ما، انواع و اقسام آینه شمعدان ها را با قیمت های مناسب و ارزان انتخاب کرده و خریداری نمائید.

فهرست مطالب

ویژگی طراحی آینه‌های دکوراتیو

قبل از هرچیزی ابتدا پادکست رو دربارهه آینه های دکوراتیو باهم گوش می کنیم:

حال به مهمترین مولفه های آینه های دکوراتیو میپردازیم:
 • بزرگ نشان دادن فضا
 • افزایش نور محیط
 • افزایش ارتفاع سقف
 • کاربرد آینه در دکوراسیون فضاهای مینیمالیستی
 • کاربرد آینه در فنگ شویی

بزرگ نشان دادن فضا

از کاربرد های مهم آینه‌های دکوراتیو در دکوراسیون خانه و به خصوص خانه‌هایی که فضای کوچکی دارند، بزرگ نشان دادن فضا ست. به شرطی که در جای مناسب نصب شود،باعث میشود ک ذهن بیننده فریب بخورد و فضا را بزرگ ببیند. و در این مورد آینه‌های قدی بزرگ این کار را به نحو بهتری انجام می‌دهند.

چند روش برای بزرگ تر جلوه دادن فضا:

 • می‌توانید آینه را پشت کمدهای کوتاه قرار دهید تا اینطور تصور شود که فضا در پشت کمد ادامه دارد.
 • بالای شومینه میتوانید یک آینه دیواری بزرگ نصب کنید تا تمامی قسمت‌های دیوار را بپوشاند. در این صورت اتاق روشن‌تر و جادارتر به نظر خواهد رسید.
 • قرار دادن یک آینه میان قفسه کتاب‌ها که باعث می‌شود فضای فشرده آن، عمق پیدا کند و وسیع‌تر به نظر برسد
 • در آشپزخانه‌های کوچک، به خصوص آن‌هایی که پنجره پشت سینک ندارند، با ساختن پس‌زمینه‌ای از آینه می‌توان فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان داد.

افزایش نور محیط

کاربرد دیگر این آینه قرار دادن آینه قدی بزرگی میان دو پنجره است و این امر باعث ایجاد حس امتداد فضا و فریب خوردن ذهن بیننده شود. در این حالت احساس میشوداتاق نور بیشتری دارد و روشن‌تر است. در روشی دیگر، قرار دادن آینه در قسمتی است که نور لامپ‌ها را بازتاب دهد. می‌توانید آینه دیواری را پشت آباژور یا دیگر چراغ‌های دکوراتیو نصب کنید یا آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که نور لامپ‌های سقف را بازتاب دهد.

افزایش ارتفاع سقف

از کاربردهای جالب آینه، فن آینه کاری دیوار و سقف است ، علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط، در راستای افزایش ارتفاع و به صورت کلی ابعاد اتاق نیز استفاده می‌شود.

اگر از تالارهای آینه مکان های تیریخی و قدیمی بازدید کرده باشید، میبینید ک تکثیر نور و تصویر در قطعات کوچک آینه ،به اتاق ابعادی بزرگ و روشن داده است.

آینه در دکوراسیون فضاهای مینیمالیستی

در طراحی دکوراسیون مینیمال با آینه‌های دکوراتیو، تمامی عناصر غیر ضروری از نگاه بیننده حذف می‌شوند. از کاربردهای جالب آینه در این سبک طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه است. در این روش کابینت‌ها و قسمت‌های زیرین روشویی با آینه پوشانده می‌شود و در بیننده تصور شناور بودن اجسامی مانند روشویی را ایجاد می‌کند.

پیشنهاد: مدل طرح‌دار خورشیدی را می‌توان در اتاق خواب و بالای تخت نیز نصب کرد.
می‌توانید برای یک دیوار تاقچه‌ای بسازید و سه آینه کوچک با سایزهای مختلف، همراه با وسایل تزئینی دیگر روی آن قرار دهید. آینه روی تاقچه حالتی کلاسیک دارد و به محیط جلوه زیبایی می‌بخشد.

آینه دکوری در چه سبکی از دکوراسیون اجرا می شود؟

اینکه گفتم قبل از خرید آینه دکوراتیو حتما تحقیق کنید و بررسی کنید برای این بود که با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل خود، تهیه کنید. آینه های دکوری در دکوراسیون به سبک مدرن، پست مدرن، کلاسیک، آرت دکو و یا سبک معاصر که سبک امروزی است، کاربرد دارد. دیواری که آینه دکوراتیو را روی آن نصب میکنید باید خالی باشد ،یعنی قاب عکس یا عناصر دیگر را در کنار اینه قرار ندهید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

نقش آینه در دکوراسیون داخلی منزل

آینه در فضای منزل نقش بسزایی دارد که از آن می توانید به عنوان یک دکوراسیون خاص در گوشه ای از منزلتان استفاده کنید. همه ی افراد در روز دست کم یکبار خودشون رو تو آینه نگاه میکنند پس چه بهتر که از یک آینه با تراش کری های خاص در  منزلتان استفاده کنید. همانطور که گفتیم آینه نقش مهمی در خانه های ما دارد که حتی از نظر فنگ شویی هم به آینه اهمیت زیادی داده میشود به گونه ای که وجود آینه الزامی و هر چه بیشتر باشد انرژی آن هم بیشتر میشود. آینه حس طراوت و زندگی به انسان میدهد و چه بهتر که از آینه دکوری که ظاهر زیبا و خاصی دارد استفاده کنیم.

آینه های دکوراتیو مستطیل شکل
آینه های دکوراتیو مستطیل شکل

ایده ست کردن آینه‌های دکوراتیو با وسایل خانه

ایده 1: شما می توانید آینه دکوراتیو را با میز کنسول ست کنید. یعنی اگر میز کنسول طوسی دارید آینه دکوراتیو جدید طوسی یا دودی ترکیب جذابی را می سازد.

ایده 2: آینه دکوری را معمولا با رنگ مبلمان ست میکنند. مثلا اگر مبلمان طلایی یا کرمی دارید میتوانید آینه دکوراتیو پذیرایی را با حاشیه های طلایی انتخاب کنید.

ایده 3: اگر رنگ دیوار شما با مبلمانتان یکی بود میتوانید برای چشم گیر کردن آن قسمت از آینه های برش خورده در کنار هم استفاده کنید.

ایده 4: اگر منزلتان کوچک است با قرار دادن میز کنسول آینه ای و آینه دکوراتیو گرد و مربعی و لوزی کاری کنید که منزلتان بزرگ تر دیده شود.

ایده 5: بهتر است از آینه های دکوراتیو در سالن پذیرایی استفاده کنید به طور مثال اگر دکوراسیون منزلتان طوسی یا سفید است با قرار دادن یک آینه دکوراتیو نقره ای فضا را دل نشین تر کنید

سبک مربعی آینه‌های دکوراتیو
ست کردن دکور خانه با آینه‌های دکوراتیو

نکات مهم استفاده از آینه‌های دکوراتیو

 1. اگر خانه شما به سبک مدرن طراحی شده است پیشنهاد میکنم آینه دکوراتیوی بخرید که بتوانید در بخش ورودی منزل یا امتداد راهرو و یا دیوار پذیرایی قرار دهید.
 2. اگر دکوراسیون به سبک سنتی دارید پیشنهاد ما این است آینه دکوراتیوی که فریم چوبی دارد بخرید. دقت داشته باشید که رنگ فریم چوبی آینه حتما با رنگ عناصر چوبی مانند مبلمان ست باشد.
 3. اگر میخواهید به خانه های تیز و زاویه دار،نرمی اضافه کنید باید از آینه دکوراتیو گرد و دایره استفاده کنید تا زاویه اتاق را منعطف کند.
 4. یکی از ویژگی های خوب آینه های دکوراتیو این است که باعث می شود فضای کوچک، بزرگتر جلوه دهد.
 5. اگر آینه را دقیقا جایی قرار دهید که بازتاب نور را انجام دهد هم خانه را بزرگتر نشان میدهد هم فضا را روشن تر میکند. یا آینه را روبروی بعضی عناصر قرار دهید.
 6.  در دکوراسیون اتاق خواب هم میتوانید از آینه دکوراتیو استفاده کنید چون فضای اتاق خواب معمولا کوچکتر است باعث میشود محیط دلبازتر جلوه کند.
 7. دقت داشته باشید آینه دکوراتیوی که تهیه میکنید حتما جنس خوبی داشته باشد تا مدت زمان زیادی یتوانید از آن استفاده کنید.
 8. پیشنهاد می کنیم اگر ست بودن لوازمتان برایتان الویت دارد آینه دکوراتیو میز کنسول را ست بخرید.
 9. اگر در دفتر کاری خود میخواهید از آینه دکوراتیو استفاده کنید سعی کنید فریم آینه را ست با مبلمان اداری خود تهیه کنید و آنرا حتما جایی قرار دهید که بازتاب نور را انجام دهد.

راهنمای استفاده از آینه‌های دکوراتیو
نمونه ای از تزیین کردن اتاق خواب با آینه

راهنمای خرید آینه دکوراتیو

 •  هنگام خرید آینه دکوراتیو حتما به جنس آن توجه کنید. زیرا اگر جنس مواد آن کیفیت پایینی داشته باشد ممکن است تصویر منعکس شده در آینه اصلا واضح نباشد. پس یکی از راه های تشخیص آینه با کیفیت این است که تصویر را به خوبی و با وضوح بالا منعکس و نشان دهد.

 • سعی کنید آینه ای که انتخاب میکنید با محیط حتما هماهنگ باشد. ناهماهنگی باعث میشود فضا جذاب نباشد و زشت به نظر برسد.

 • دقت داشته باشید ابعاد و ضخامت آینه دکوراتیو را حتما بسته به فضای مورد نظر انتخاب کنید.

 • موادی که برای پشت آینه استفاده میشود باید ضخیم باشد تا تصویر منعکس شده در آینه را با وضوح بهتری نمایش دهد.

 • وجود آینه چه در منزل یا محل کار، باعث میشود که انرژی بیشتری دریافت کنید.حتما در خرید آینه دکوراتیو مواردی که گفتم رعایت کنید تا آینه ی ایده آلی را داشته باشید.
آیینه دکوراتیو گرد با طرح آینه
آینه دکوراتیوه دایره ای شکل

قیمت انواع آینه دکوراتیو 

آینه های دکوراتیو در سایز و ابعاد و و طرح ها و جنس متفاوتی تولید می شوند با توجه به مواردی که گفته شد قیمت آینه دکوراتیو متفاوت است اما به طور کلی شروع قیمت آن ها از 2 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان است. آینه دکوراتیو را می توانید با مقرون به صرفه ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی کاخ عروس بخرید. بسته بندی این آینه ها کاملا امن و دور از هرگونه مشکلی است.

پاسخ به چند سوال کاربران

لزوم استفاده از آینه‌های دکوراتیو چیه؟

چیزهایی که می‌تواند نقش دکوری در زندگی ما داشته باشد آینه است. بهره گیری از آینه‌های دکوری جهت طراحی و تزئین فضای داخلی ساختمان خانه، ادارات و شرکت‌ها بسیار با اهمیت و رایج است، برای پاسخگویی به این نیاز انواع و اقسام آینه‌های دکوری را در بازار می‌توان مشاهده کرد، با همه ی اینها شما میتوانید با قیمت کم و ب صرفه تغییر زیادی در منزل خود ایجاد کنید.

آیا استفاده از آینه‌های دکوراتیو مزیتی هم دارد؟

 • فضا را بزرگ و دلبازتر نشان می‌دهد.

 • نور طبیعی و مصنوعی را برای روشن‌تر شدن فضای اتاق انعکاس میدهد.

 • انتخاب خوب و ب صرفه ای برای ارایش محل کار یا منزل خود میباشد.

 • دارای خاصیت تنوع در طرح است.

آینه دکوری در چه سبکی از دکوراسیون اجرا می شود؟

آینه های دکوری در دکوراسیون به سبک مدرن، پست مدرن، کلاسیک، آرت دکو و یا سبک معاصر که سبک امروزی است، کاربرد دارد.

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!

توجه!

به علت نوسانات قیمت در بازار، تمامی قیمت ها نامعتبر می باشد!
لطفا قبل از ثبت سفارش قیمت محصول را استعلام بگیرید.