راهنمای خرید عروسی

شیرآلات آشپزخانه و حمام تان را مثل روز اول برق بندازید!

شیرآلات آشپزخانه و حمام تان را مثل روز اول برق بندازید!

اکثر ما دنبال زیبایی و تمیزی هستیم. و برایمان خوشایند است که وسایل خانه مان مثل روز اول نو و زیبا باشد. همچنین شیرآلات جز اصلی ترین دکور آشپزخانه محسوب می شود، و باید توجه ویژه ای به تمیزی و درخشش آن داشت. از آنجایی که شیرآلات همیشه در معرض پاشیده شدن آب هستند. پس زودتر کثیف می شود.معمولا قطرات آب روی آن می ماند و به مرور تبدیل به لکه و رسوب می شود.ما در این مقاله چند روش برای تمیز و براق کردن شیرآلات به شما ارائه می دهیم.

تمیز کردن شیرآلات با مواد شوینده

شما می توانید با استفاده از وایتکس یا جوهر نمک شیرآلات را تمیز کنید ولی این روش زیاد توصیه نمی شود. زیرا باعث می شود رنگ بعضی از شیرآلات تغییر کند و آبکاری آن آسیب ببیند. پس توصیه می شود از مواد طبیعی که در خانه موجود هست استفاده شود.

1. تمیز کردن شیرآلات با جوهر نمک

تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده موثر و کاربردی است که معمولا در همه خانه ها نیز پیدا می شود.شما می توانید با استفاده از آن سینک،اجاق گاز،شیرآلات و سایر وسایل آشپزخانه خود را تمیز کنید.

ابتدا مقداری جوش شیرین که بستگی به سطحی که میخواهید تمیز کنید. می توان (4/1) فنجان جوش شیرین را با دو قاشق غذا خوری آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید.در صورتی که مخلوط بدست آمده خیلی شل و آبکی باشد مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید. یا اگر سفت باشد می توانید آب آن را بیشتر کنید.

پس از این که مخلوط آماده شد آن را با یک پارچه ، اسکاج یا مسواک نرم روی شیرالات بکشید. و توجه داشته باشید که هرگز با اجسام سفت مثل سیم ظرفشویی این کار را انجام ندهید.

در مرحله آخر با آب سرد شیرآلات را بشویید و با یک پارچه خشک و تمیز آن را خشک کنید.

تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

تمیز کردن شیرآلات با استفاده از سرکه

سرکه از دیگر موادی است که برای تمیز کردن سطوح بسیار مناسب است.همچنین لازم به ذکر است اگر پوستی حساس دارید حتما از دستکش استفاده کنید. برای این کار مقداری سرکه را به نسبت برابری از آب مخلوط کرده و پارچه روی شیرآلات بکشید. سپس بگذارید پارچه آغشته به محلول به مدت یک ساعت روی سطحی که میخواهید تمیز شود بماند. بعد از آن با یک پارچه خشک آن را تمیز کنید.در صورتی که مدت زیادی است شیرآلات را تمیز نکرده اید چند بار این کار را تکرار کنید. تا به نتیجه دلخواه برسید.سرکه معمولا بعد از 24 ساعت تاثیر نهایی خود را نشان می دهد. پس اگر همان موقع تاثیر مورد انتظار خود را نگرفتید مایوس نشوید.

تمیز کردن شیرآلات با استفاده از سرکه

تمیز کردن شیرآلات با صابون و آب

آب و صابون نیز برای پاک کردن و برق انداختن شیرآلات فوق العاده موثر است.شما می توانید صابون را رنده کنید و با مقداری آب مخلوط کنید. سپس با یک پارچه یا اسفنج آغشته به مخلوط  روی تمام زوایای شیرآلات و سطحی را که میخواهید تمیز کنید بکشید.

تمیز کردن شیرآلات با صابون و آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.