دانستنی ها در کاخ عروس

آیا می دانستید؟

کاخ عروس در این صفحه مطالبی را برای شما قرار می دهد که بسیار کاربردی و جالب می باشد .

آخرین مطالب کاخ عروس

پاک کردن لکه جوهر در سه سوت!

لکه های جوهر را به راحتی از روی فرش و مبل هایتان پاک کنید!

پاک کردن لکه جوهر،فرش ها چون سطح وسیعی دارند، همیشه به روش های مختلف در معرض لک و کثیف شدن قرار می گیرند.یکی از این لکه ها ،لکه جوهر است که بسیار اعصاب خرد کن می باشد.و به سختی پاک می شود.ما در این مقاله  چند روش کاربردی و آسان آموزش می دهیم .تا به راحتی این لکه ها را از فرش یا مبل هایتان پاک کنید.

1-پاک کردن لکه جوهر با ماست:

ابتدا مقداری ماست را روی قسمتی که لک شده است بریزید.هنگامی که ماست جوهر ها را به خود جذب کرد آن را با قاشق جم کنید.این کار را چند بار تکرار کنید تا جوهر کاملا پاک شود.بعد از آن یک پارچه را خیس کرده و روی آن قسمت بکشید تا ماست هم روی فرش نماند.این روش برای لکه هایی که تازه ایجاد شده کاربرد دارد.

پاک کردن لکه جوهر با ماست

2-پاک کردن لکه جوهر با آبلیمو:

شما می توانید برای پاک کردن لکه های تازه یک پارچه را بردارید و با حالت ضربه ای روی لکه بزارید.زمانی که پارچه جوهر را به خود جذب کرد.با یک پارچه تمیز آغشته به آبلیمو به صورت ضربه ای روی محلی که لکه ایجاد شده بزارید.دقت داشته باشید که به هیچ وجه پارچه را روی لکه نمالید زیرا لکه به اطراف پخش می شود.

3-تمیز کردن لکه با شیر:

ابتدا لکه را با یک دستمال خشک لکه را کمرنگ کنید. سپس یه دستمال آغشته به شیر را روی لکه بکشید تا لکه کاملا پاک شود.

پاک کردن لکه جوهر با شیر

4-تمیز کردن لکه با سرکه:  

برای پاک کردن لکه ها با این روش ابتدا باید یک قاشق غذاخوری سرکه را با همان میزان مایع ظرف شویی مخلوط کنید. سپس 2 فنجان آب گرم به آن اضافه کنید. بعد ازاین که محلولتان آماده شد آن را داخل یک اسپری بریزید و رو قسمتی که لکه شده اسپری کنید و با دستمال بکشید تا لکه به ص.ورت کامل از بین برود.در مرحله آخر با یک دستمال خشک محل لکه را بکشید تا کاملا خشک شود.

مطالب دیگر