دکوراسیون به رنگ طلایی

دکوراسیون به رنگ طلایی به عنوان یکی از لوکس ترین و زیباترین رنگ ها همیشه مورد استقبال زیاد مردم قرار می گیرد. در واقع رنگ طلایی نمادی از لاکچری، زیبایی و ارزشمند بودن است و به همین دلیل طراحان داخلی با اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی، فضای شیک و منحصر به فردی را ایجاد می کنند. بنابراین اگر شما هم قصد استفاده از رنگ طلایی در منزلتان را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب از کاخ عروس را از دست ندهید تا با تمام ترفندهای ست کردن رنگ طلایی آشنا شوید.  

چرا دکوراسیون طلایی؟ | دلیل توجه زیاد طراحان داخلی به دکوراسیون طلایی چیست!

رنگ طلایی یکی از رنگ هایی است که شما به راحتی می توانید با طیف گسترده ای از رنگ های دیگر ست کنید. در واقع شما دیگر هیچ نگرانی بابت ست کردن رنگ طلایی با سایر رنگ وسایلی که قبلا به کار برده بودید، نخواهید داشت. همچنین یکی دیگر از تصورات رایج در میان بانوان این است که فکر می‌کنند رنگ طلایی تنها برای سبک سلطنتی و یا کلاسیک مناسب است. در حالی که اصلا اینچنین نیست! اگر شما ظرافت کاری، ریزه کاری ها و برخی از الزامات هنری در دکوراسیون به رنگ طلایی را در نظر بگیرید، یک دکوراسیون فاخر و چشم نواز خواهید داشت. 

به طور خلاصه دکوراسیون به رنگ طلایی برای ما باارزش است چرا که:

  • رنگ طلایی به راحتی با سایر وسایل و رنگ های دیگر ست می‌شود.
  • شما هیچ محدودیتی برای استفاده از این رنگ در سبک و سلیقه های مختلف ندارید به شرط اینکه به درستی و با رعایت اصول از آن استفاده کنید.
  • رنگ طلایی، رنگی انرژی بخش است که اگر به درستی در دکوراسیون به کار گرفته شود، گرما و جلای منحصر به فردی را به منزل شما می بخشد.
روانشناسی رنگ طلایی

روانشناسی رنگ طلایی | رنگ طلایی چه تاثیری بر روحیه شما می گذارد؟

از آنجایی که در حال حاضر بیشتر روانشناسان معتقدند که رنگ ها بر روحیات افراد تاثیر مستقیم می‌گذارند، انتخاب رنگ اهمیت زیادی پیدا کرده است. اگر شما به رنگ طلایی علاقه دارید، فردی خونگرم، متعهد و باهوش هستید چراکه رنگ طلایی، رنگ موفقیت و پیروزی است. از طرف دیگر همانطور که می دانید رنگ طلایی در سبک دکوراسیون داخلی نمادی از تجلل، شکوه، اشراف گرایی و اصالت است و به افراد احساس اعتماد به نفس و قاطعیت را القا می‌کند. رنگ طلایی نام خود را از یکی از باارزش ترین اکسسوری های دنیا، یعنی طلا گرفته است و در دسته رنگ های گرم قرار می گیرد. این رنگ به دکوراسیون شما گرما و صمیمت می بخشد و تاکید زیادی بر کانون گرم خانواده دارد. بهتر است دکوراسیون طلایی منزل را تنها برای خانه هایی که بزرگ هستند، مورد استفاده قرار دهید چراکه در منازل کوچک، شکوه و جلوه خود را از دست می‌دهد. البته برای منازل کوچک هم می‌توانید به ندرت و به عنوان یک رنگ مکمل در کنار رنگ های سفید و یا سیاه به طور هنرمندانه به کار ببرید. انتخاب با خود شماست!

تکنیک و نحوه استفاده از رنگ طلایی در منزل

همه رنگ ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند به شرط اینکه در موقعیت مناسب و درست خود قرار بگیرند. هر رنگی هرچقدرهم که زیبا باشد، اگر به شکل غیر اصولی مورد استفاده قرار بگیرد نه تنها دکوراسیون شما را زیبا نخواهد کرد بلکه از زیبایی و جلوه رنگ هم می کاهد. رنگ طلایی هم از این قضیه مستثنی نیست. پس برای دکوراسیون طلایی منزل به نکات زیر توجه کنید:

  • طراحان از رنگ طلایی بیشتر در مکان هایی استفاده می‌کنند که نور طبیعی وجود داشته باشد. در واقع به کارگیری نور مصنوعی در کنار طلایی کار درستی نیست.
  • بهتر است برای دکوراسیون سبک مدرن از طلایی مات استفاده کنید چراکه طراحان داخلی برعکس دکوراسیون های سلطنتی و سبک کلاسیک، طلایی مات را مناسب می‌دانند.
  • اگر در منزل شما مقدار زیادی نور مصنوعی دارید، از رنگ مشکی به عنوان مکمل طلایی در دکوراسیون استفاده کنید تا نور را به خودش جذب کند.

رنگ طلایی در دکوراسیون سلطنتی

اگر طرفدار سبک دکوراسیون سلطنتی هستید، پس بدون شک رنگ طلایی را دوست دارید. همانطور که می‌دانید به طور معمول بیشتر رنگ هایی که در سبک سلطنتی به کار برده می‌شوند، کرم، شیری و سفید اند اما همه این رنگ ها به عنوان مکملی در کنار رنگ طلایی به کار برده می‌شوند. دکوراسیون منزل رنگ طلایی بیشتر از هر سبک دیگری، زیبنده دکوراسیون سلطنتی است و به همین دلیل هرچه فضا بزرگ تر باشد، ما از رنگ طلایی استفاده های بیشتری می کنیم. لوسترهای طلایی با شاخه های زیاد، آینه شمعدان طلایی، کناف ها و حتی در برخی از سبک ها، دیوارپوش هایی به رنگ طلایی از مهم ترین و اصلی ترین المان های سبک سلطنتی به شمار می‌روند.

دکوراسیون سلطنتی طلایی

رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن

به کار بردن رنگ طلایی در دکوراسیون به سبک مدرن ممکن است تا حدودی سبک و سیاق فضای شما را به سمت تجلل ببرد. از آنجایی که طراحان داخلی در سبک مدرن و مینیمال به دنبال سادگی و استفاد از رنگ های خنثی مانند طوسی هستند، معمولا علاقه زیادی به رنگ طلایی که نمادی از تجلل و اشراف گرایی است، ندارند. اما با گذشت زمان و علاقه مردم به این رنگ باعث شد که طراحان داخلی خیلی هوشمندانه از رنگ طلایی در سبک مدرن استفاده کنند. در واقع شما با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید نمونه های زیادی از مبلمان های فلزی در رنگ های خنثی اما با پایه های طلایی را ببینید که زیبایی خیره کننده ای دارند. پس اگر به رنگ طلایی علاقه دارید و سبک منزلتان مینیمال و یا مدرن است، اصلا نگران نباشید! استفاده هنرمندانه و ظریفانه از رنگ طلایی در سبک مدرن، دقیقا همان چیزی است که دکوراسیون شما به آن نیاز دارد.

دکوراسیون طلایی مدرن

 رنگ طلایی در دکوراسیون کلاسیک

همانطور که می دانید رنگ طلایی یکی از عناصر جداناپذیر سبک کلاسیک است که به وفور در رنگ وسایل و معماری منازلی که به سبک کلاسیک چیدمان می‌شوند، به چشم می‌خورد. در واقع طراحان داخلی، رنگ طلایی را برای جلوه و شکوه بیشتر این سبک مورد استفاده قرار می دهند. در واقع همین لوازم و اکسسوری های طلایی، تاج مبلمان طلایی و یا تابلوهای فاخر و تزئینی است که به سبک کلاسیک معنا و مفهوم می بخشند.

دکوراسیون کلاسیک رنگ طلایی

رنگ مکمل طلایی در دکوراسیون منزل

ما در ادامه به شما می آموزیم که رنگ طلایی را در کنار چه رنگ های دیگری به کار بگیرید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

ترکیب رنگ طلایی سفید

از آنجایی که رنگ سفید یکی از رنگ های خنثی محسوب می‌شود، شما می‌توانید از رنگ سفید در کنار طلایی در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. دکوراسیون سفید طلایی برای ست منزل عروس رنگ طلایی، فوق العاده است! به طور مثال یک آینه کنسول طلایی و یا آینه کنسول برنجی رنگ طلایی را در اتاقی با پس زمینه سفید قرار بدهید. این نوع چیدمان زیبایی منحصر به فردی را به منزل تان می بخشد و بیشتر مناسب تازه عروس هاست.

ترکیب رنگ مشکی و طلایی | انتخابی برای سبک مدرن طلایی

اگر به دنبال مکمل رنگ طلایی در دکوراسیون به سبک مدرن هستید، ترکیب رنگ مشکی و طلایی را فراموش نکنید. با اینکه ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر یادآور جشن سال نوی میلادی است ولی این به این معنا نیست که ترکیب نازیبایی را در دکوراسیون ایجاد می‌کنند. از طرف دیگر برای بانوانی که دکوراسیون منزل خود را به سبک مدرن چیدمان کرده اند و از وسایلی مانند میز تی وی طلایی در دکوراسیون خود استفاده می کنند، پیشنهاد می کنیم که رنگ مشکی را در کنار طلایی به کار ببرند. این طراحی فضایی فلسفی و عمیق را برای شما به وجود می آورد.

دکوراسیون رنگ طلایی و سبز

ترکیب دو رنگ طلایی و سبز برای سبک دکوراسیون سلطنتی، فاخر و چشم نواز است مخصوصا اگر پارچه های مخمل سبز رنگ را در کنار رنگ طلایی به کار ببرید. این ترکیب رنگ دکوراسیون به شما احساس آرامش و طراوت را هدیه می‌دهد و تاثیر مثبتی بر روحیه شما می‌گذارد.

ترکیب رنگ طلایی و قرمز در دکوراسیون طلایی‌

معمولا ترکیب رنگ طلایی در کنار قرمز بیشتر در رستوران ها به چشم می‌خورد. ولی اگر شما به این ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزلتان علاقه دارید، بهتر است از رنگ قرمز در اندازه خیلی محدود در کوسن و چند اشیای کوچک دیگر استفاده کنید.

اصول ست کردن رنگ طلایی وسایل منزل 

آینه کنسول طلایی در دکوراسیون

آینه کنسول یکی از مهم ترین وسایل دکوراسیون منزل محسوب می‌شود که شما می‌توانید در مدل و سبک های مختلف از آن استفاده کنید. برای ست کردن رنگ طلایی در سرویس چوبتان با توجه به سلیقه تان می‌توانید از نمونه های کلاسیک که در آن مقدار زیادی رنگ طلایی به کار برده شده است و یا نمونه های مدرن که تنها مقدار کمی از رنگ طلایی را دارد، استفاده کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید، شما کدامیک را می پسندید؟

اکسسوری های دکوراسیون به رنگ طلایی

با توجه به تنوع و گستردگی اکسسوری و لوازم دکوراتیو منزل، دست شما برای انتخاب اکسسوری دکوراسیون طلایی منزل مدرن و یا کلاسیک تا حد زیادی باز است. معمولا دکوراتیوها از رنگ طلایی در فریم شمعدان ها و یا لوستر استفاده می‌کنند. بنابراین شما به راحتی می‌توانید اکسسوری های منزل تان را در طرح و شکل های مختلف خریداری کرده و فضا را چشم نواز تر کنید.

شمعدان فانتزی طلایی

پرده طلایی در دکوراسیون طلایی

برای پرده در دکوراسیون خانه رنگ طلایی بهتر است از پارچه های ابریشمی طلایی استفاده کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر به پرده در حجم زیاد نیاز دارید، بهتر است رنگ پس زمینه را رنگی به غیر از طلایی انتخاب کنید تا فضا را شلوغ و دلگیر نشان ندهد. در این صورت پارچه هایی را که پس زمینه غیر از طلایی دارند به همراه هاله های طلایی خریداری کنید تا در ست کردن رنگ طلایی به مشکل نخورید.

کاغذ دیواری دکوراسیون منزل طلایی

یکی دیگر از مهم ترین المان هایی که در دکوراسیون منزل رنگ طلایی نقش مهمی را ایفا می‌کند، کاغذ دیواری به رنگ طلایی است. کاغذ دیواری را برای منزلتان انتخاب کنید که از گل های برجسته و با تناژ رنگ های کرم، قهوه ای و سفید ترکیب شده باشد.

سخن آخر

رنگ طلایی برای دکوراسیون منزل، انتخابی شیک و منحصر به فرد است که خانم های خوش سلیقه از آن استقبال می‌کنند. اگر این رنگ به درستی مورد استفاده قرار گیرد، فضای گرم و پرجلایی را برای شما به وجود می آورد. به همین دلیل ما در فروشگاه اینترنتی کاخ عروس سعی کردیم تا همه چیز را در مورد دکوراسیون به رنگ طلایی بیان کنیم تا هیچ سوال بی پاسخ دیگری برای شما باقی نماند. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره ی دکوراسیون خانه رنگ طلایی

چگونه از رنگ طلایی در اتاق خواب استفاده کنیم؟

از آنجایی که اتاق خواب محلی برای استراحت و آرامش روحی است، به شما توصیه می کنیم که وسایل اتاق خواب تان را تا حد امکان ساده انتخاب کنید و از رنگ طلایی تنها برای بخش هایی از اکسسوری ها و کوسن ها استفاده کنید.

استفاده از نور موضعی در دکوراسیون طلایی، خوب است یا بد؟

از آنجایی که خود رنگ طلایی در محیط درخشش دارد، بهتر است از نورهای موضعی و یا طبیعی به مقدار زیاد استفاده نکنید چراکه باعث درخشش بیش از اندازه شده و چشم ها را می زند.

از رنگ طلایی مات یا براق در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

طراحان داخلی پیشنهاد می‌کنند برای دکوراسیون های مینیمال و مدرن از رنگ طلایی مات و برای سبک های دکوراسیون سلطنتی و کلاسیک از رنگ طلایی براق استفاده کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه

اطلاعیه مهم پایان سال

با آرزوی ایامی خوش برای شما با توجه به تعطیلی تیپاکس سفارشات از بیستم فروردین به بعد ارسال خواهد شد

ضمنا با توجه به نوسان تمامی قیمتهای سایت تا بروزرسانی کامل نامعتبر هست

لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

با تشکر       تیم فروش کاخ عروس

1401/12/27