دکوراسیون به سبک مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن با الهام از ایده مینیمالیست و معماری اسکاندیناوی در قرن 20 میلادی به اوج شهرت و محبوبیت خود رسید. در این سبک سادگی حرف اول را می‌زند و تاجایی که امکان دارد از اضافات پرهیز می کنیم. خب برای شروع بهتر است اول از همه با مفهوم کلمه مدرن آشنا شویم و سپس در مورد ویژگی های سبک مدرن و تمام مواردی که به شما کمک می‌کند تا دکوراسیونی مدرن داشته باشید، صحبت می کنیم. پس تا انتهای این مطلب با کاخ عروس همراه باشید.

فهرست مطالب

منظور از کلمه مدرن چیست؟

کلمه مدرن یک واژه لاتین است و به هرچیزی که از حالت قدیمی خارج شده باشد، مدرن می گویند. شما می‌توانید کلمه مدرن را به هر زمینه و حوزه ای اختصاص بدهید و البته هر حوزه می‌تواند ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را داشته باشد. شما در انتهای این مقاله می توانید به طور کامل با ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی مدرن آشنا شوید.

دکوراسیون مدرن چیست؟

اگر بخواهیم دکوراسیون مدرن را در یک کلمه توصیف کنیم، به سراغ کلمه سادگی می رویم. در این سبک از المان های پر زرق و برق استفاده نمی‌شود و تنها به جزئیات ضروری توجه می‌کنیم. همه چیز در سبک مدرن، ساده و بی آلایش است. این سبک با تمرکز بر کاربردی بودن، فضایی ساده اما شیک را خلق می‌کند که مورد پسند خیلی از خانواده های امروزی است. تمامی رنگ های به کاربرده شده در این سبک، خنثی هستند و تمامی وسایل به صورت هدفمند در دکوراسیون قرار می گیرند. به این معنا که ما وسیله ای را در دکوراسیون مدرن قرار نمی دهیم مگر اینکه کاربردی برای ما داشته باشد. پس حالا وقتش رسیده که ترفند های دکوراسیون مدرن رو بهتون بگیم. آماده اید؟!

خانه به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

 

رنگ دکوراسیون مدرن | اغلب خنثی می باشد

با توجه به سادگی که در دکور مدرن وجود دارد، معمولا از رنگ های خنثی به صورت تک رنگ استفاده می‌کنیم. به این معنا که اگر قصد خرید مبلمان را دارید، بهتر است به رنگ خنثی و تک رنگ خریداری کنید. یا دیوارهای منزلتان را با دو یا چند رنگ مختلف رنگ آمیزی نکرده و فقط از یک رنگ استفاده کنید. یا می توانید سرویس چوب خود را به رنگ های طوسی و سفید خریداری کنید.

رنگ دکوراسیون مدرن

چیدمان اثاثیه منزل | وسایل را هدفمند بچینید

اگر بخواهیم هرکسی در نگاه اول متوجه سبک دکوراسیون مدرن منزل ما بشود، باید وسایل منزل را به سبک مدرن خریداری و چیدمان کنیم. در واقع همانطور که گفتیم وسایلی که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید جنبه کاربردی داشته باشند. پس وسایلی را بخرید که از کاربرد آن ها مطمئن هستید. همچنین وسایل سبک مدرن کاملا ساده و به دور از زرق و برق هستند.

وسایل دکوراسیون مدرن

متریال سبک مدرن | استفاده از متریال چوب

معمولا در منزل مدرن بیشتر از متریال چوب به عنوان نمادی از طبیعت استفاده می‌کنند. متریال چوب به شما کمک می‌کند تا بی روحی و فضای خنثی سبک مدرن را از بین ببرید و جانی تازه به دکوراسیون مدرن ببخشید. به همین دلیل در حال حاضر بیشتر طراحان داخلی در معماری های مدرن از پارکت و کفپوش های چوبی استفاده می کنند. البته اگر شما علاقه ای به چوب ندارید، هیچ ایرادی ندارد. شما می‌توانید کفپوش منزلتان را با متریال سرامیک بپوشانید به شرط اینکه از سرامیک های بزرگ استفاده کنید.

متریال خانه مدرن

حفظ سادگی در دکوراسیون مدرن

همانطور که پیش تر گفتیم در دکوراسیون داخلی مدرن، سادگی حرف اول را می‌زند. به همین علت است که بیشتر خطوط ساده هستند و تا جایی که امکان دارد، از خطوط منحنی استفاده نمی‌شود. به طور مثال دیوارها باید ساده باشند و هیچگونه گچ کاری و حکاکی خاصی که مربوط به قدیم و یا سبک کلاسیک است، دیده نمی‌شود.

دکوراسیون مدرن ساده

وجود فضای باز | پلان باز در سبک مدرن

در معماری های جدید امروزی، بیشتر فضاهای مدرن به صورت پلان باز طراحی می‌شوند. البته از آنجایی که خیلی از خانه ها به این صورت طراحی نشدند و تغییر معماری کار هزینه بردار و سختی است، شما می‌توانید به کمک چیدمان، چنین فضایی را ایجاد کنید. به طور مثال پرده هایی با رنگ روشن خریداری کنید تا نور خورشید بتواند به راحتی از آن عبور کرده و وارد خانه شود تا فضا را بازتر و روشن تر از اندازه واقعی نشان دهد.

رنگ پرده دکوراسوین مدرن

فلز درخشان | استفاده از فلزات درخشان در سبک مدرن

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در دکوراسیون مدرن ایرانی مورد توجه قرار داد، استفاده از فلزات درخشان است. شما می‌توانید مطابق سلیقه خودتان از فلزات جلا داده شده در بخش های مختلف منزل مانند آینه کنسول برنجی، شیرآلات، دستگیره کابینت و لوسترها و انواع شمعدان ها به کار بگیرید تا زیبایی و جلوه فضای مدرن را بیشتر کند.

یک دکوری خاص به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون

اگر می‌خواهید جذابیت و زیبایی دکوراسیون مدرن را چندین برابر کنید، به شما توصیه می کنیم که از یک وسیله دکوراتیو خاص مانند آینه کنسول مدرن به عنوان نقطه کانونی منزل استفاده کنید. مطمئن باشید این کار به شما کمک می‌کند تا فضای شما خاص تر از هر زمان دیگری جلوه کند.

ضروری ترین وسایل دکوراسیون مدرن را بشناسید!

ویترین مدرن

شما برای جلوه و زیبایی بیشتر سبک مدرن می‌توانید از ویترین مدرن به نفع خودتان استفاده کنید. برخی از وسایل دکوراتیو مانند شمعدان مدرن، گلدان های ساده و تابلوهایی با طرح های خاص، بهترین گزینه برای ایجاد یک ویترین مدرن در منزل هستند. همچنین شما می‌توانید از ویترین مدرن به عنوان نقطه کانونی منزل خود نیز استفاده کنید.

دکوراسیون تلویزیون

برای چیدمان دکوراسیون پشت تلویزیون مانند سایر قسمت های دیگر، سادگی را ملاک خود قرار دهید. طراحان داخلی توصیه می‌کنند دکوراسیون داخلی مدرن بهتر است در 2 یا 3 رنگ متناسب با یکدیگر چیدمان شود تا فضای منزل شلوغ به نظر نرسد. بنابراین فضای خاصی را به تلویزیون و میز تلویزیون اختصاص دهید و با قرار دادن یک وسیله دکوراتیو شیک مانند آباژور رومیزی، زیبایی منزل تان را دوچندان کنید.

وسایل تزئینی در سبک مدرن

شما می‌توانید وسایل تزئینی مانند جلومبلی، چراغ های ایستاده، تابلوهای نقاشی و هنری، گلدان های طبیعی و … را در دکوراسیون به سبک مدرن به کار بگیرید. البته فقط حواستان باشد که در استفاده از این وسایل زیاده روی نکرده و فضا را بیش از حد شلوغ نکنید.

مبلمان در سبک مدرن

برای منزل مدرن، مبلمان را به صورت ساده و به دور از هرگونه زرق و برق خریداری کنید. بهتر است مبلمان را در منزل با فاصله مشخص از یکدیگر بچینید. مبلمان ها نباید آنقدری از یکدیگر دور باشند که در ارتباط افراد مشکل ایجاد شود و نه آنقدری نزدیک که خانه شلوغ و بی نظم دیده شود. برای چیدن مبلمان بهتر است از خلاقیت خود کمک بگیرید تا چیدمان خاص تری داشته باشید.

پرده در سبک مدرن

پرده یکی دیگر از المان های مهم در منزل است که تاثیر زیادی بر دکوراسیون منزل می گذارد. معمولا پرده در سبک مدرن به رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی به صورت ساده مورد استفاده قرار می گیرد.  بهتر است جنس پرده به صورتی باشد که نور بتواند از آن عبور کند تا فضا دلبازتر جلوه کند. هرچه شما از پرده های بیشتر و متنوع تری در دکور مدرن استفاده کنید، زیبایی و جلوه منزل شما بیشتر به چشم می آید.

فرش در سبک مدرن

با توجه به اینکه رنگ های خنثی بیشتر از هر رنگ دیگری در دکوراسیون به سبک مدرن به چشم می‌خورد، به شما توصیه می کنیم که فرش باطرح های خلوت اما با ترکیب رنگ بیشتری خریداری کنید. همچنین بهتر است فرش را به اندازه ای انتخاب کنید که بخشی از فضای اطراف خانه، یعنی حدود 25 تا 50 سانتی متر خالی بماند تا کفپوش های چوبی و یا سرامیکی، مجال خودنمایی داشته باشند.

کاغذ دیواری در سبک مدرن

برای پوشاندن دیوارها می‌توانید از کاغذهای دیواری سه بعدی و یا پوستری استفاده کنید. برای حفظ سادگی در دکوراسیون مدرن تا حد امکان از کاغذ دیواری های شلوغ دوری کرده و طرح کاغذ دیواری را ساده و مدرن انتخاب کنید. اما اگر چشم تان کاغذ دیواری با طرح های شلوغ را گرفته است، ایرادی ندارد. از طرح شلوغ استفاده کنید اما فقط یک بخش از دیوار را بپوشانید و سایر دیوار ها را به رنگ خنثی و ساده در آورید. در این صورت دکور مدرن شما حفظ می‌شود.

کفپوش مدرن | چه کفپوشی برای سبک مدرن مناسب است؟

به طور کلی بهتر است کفپوش منزل مدرن را به رنگ های روشن انتخاب کنید تا دکوراسیون شما بی روح به نظر نرسد. دو نمونه از کفپوش های پرطرفدار در سبک مدرن، کفپوش سرامیکی و چوبی است. همچنین به شما توصیه می‌کنیم اگر در سالن نشیمن نور به اندازه کافی وجود ندارد از کفپوش های سرامیکی استفاده کنید تا خانه را روشن تر نشان دهد. به کمک بافت های مختلف مانند گرانیت، چوب، مرمر و سنگ به دکوراسیون مدرن روح و جانی تازه ببخشید.

نجره در سبک مدرن

” در سبک مدرن، فضای داخلی به بیرون برده و فضاهای خارجی را به داخل می آوریم ” تابه حال این جمله را شنیده اید؟!! منظور از این جمله این است که شما به کمک پنجره های بزرگ در منزل مدرن می‌توانید فضایی خارق العاده را رقم بزنید. پنجره های بزرگ نور را به داخل خانه هدایت می‌کنند و فضای منزل شما را روشن و دلبازتر نشان می‌دهند.

تفاوت سبک دکوراسیون مدرن با کلاسیک

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، سبک مدرن و کلاسیک در نقطه مقابل یکدیگر قرار می گیرند و تقریبا هیچ وجه مشابهی با یکدیگر ندارند. سبک کلاسیک، سبکی با شکوه و فاخر است که از قدیم تا به الان ارزش و جایگاه بالایی در هنر و معماری ایران دارد. در سبک کلاسیک برخلاف سبک مدرن، همه وسایل مجلل و دارای منبت کاری و کنده کاری هستند در حالی که سبک مدرن این چنین نیست. از طرف دیگر سبک کلاسیک برای خانه هایی بامتراژ بیش تر از 80 متر مناسب است اما سبک مدرن بیشتر برای منازل کوچک توصیه می‌شود. داشتن سبک کلاسیک به بودجه و هزینه های زیادی نیاز دارد در حالی که سبک مدرن با تاکید بر جنبه کاربردی بودن وسایل، از لوازم اضافی و اضافات پرهیز می‌کند. این موارد تنها بخش کوچکی از فرق سبک کلاسیک و مدرن است که ما به طور خلاصه به آن اشاره کردیم.

سخن آخر

اگر شما علاقه مند به دکوراسیون مدرن برای منزلتان هستید، به شما تبریک می گوییم! این سبک واقعا ساده و شیک است و اگر بتوانید به درستی این سبک را در منزلتان اجرا کنید، مطمئن باشید که هیچ وقت پشیمان نخواهید شد. ما در این مقاله سعی کردیم در مورد ویژگی های سبک مدرن صحبت کنیم تا با خیال راحت، چیدمان منزلتان را به شکل دلخواهتان در آورید. از اینکه تا انتهای مطلب با نویسندگان کاخ عروس همراه بودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره ی دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون مدرن چیست؟

سادگی در دکوراسیون مدرن حرف اول را می زند. در سبک مدرن از تجملات و زرق و برق دوری کرده و تنها به دنبال وسایل ساده و کاربردی هستیم. سبک مدرن بیشتر مناسب منازلی است که متراژ کمتر از 80 متر را دارند.

دکوراسیون کلاسیک چیست؟

دکوراسیون کلاسیک، سبکی باشکوه و فاخر است که در آن تمامی لوازم و وسایل، با باارزش ترین متریال ها به همراه هنرهای دستی مانند منبت کاری و کنده کاری طراحی و ساخته می‌شوند. طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک به بودجه زیادی نیاز دارد.

دکوراسیون مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

وجود پلان باز، رنگ های خنثی، لوازم ساده و پرهیز از اضافات، استفاده از نورپردازی های مدرن و متریال چوب از مهم ترین ویژگی های سبک مدرن محسوب می‌شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه

اطلاعیه مهم پایان سال

با آرزوی ایامی خوش برای شما با توجه به تعطیلی تیپاکس سفارشات از بیستم فروردین به بعد ارسال خواهد شد

ضمنا با توجه به نوسان تمامی قیمتهای سایت تا بروزرسانی کامل نامعتبر هست

لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

با تشکر       تیم فروش کاخ عروس

1401/12/27