فنگ شویی در خانه یک علم ثابت شده است که انرژی های منفی را از شما دور کرده و انرژی مثبت را جذب می‌کند. بنابراین اگر شما علاقه مند به فنگ شویی خانه هستید، این مطلب از فروشگاه اینترنتی کاخ عروس را از دست ندهید. ما در اینجا قصد داریم در مورد قانون فنگ شویی خانه با شما صحبت کنیم تا با رعایت اصول آن، هماهنگی و هارمونیک را در میان لوازم منزل خود ایجاد کنید و انرژی را در منزلتان به جریان بیندازید. پس تا انتهای مطلب با همراه باشید.  

فهرست مطالب

فنگ شویی خانه چیست؟

اول از همه یک توضیح کوتاه در مورد اینکه فنگ شویی چیست؟ به شما می‌دهیم. فنگ شویی از دو کلمه فنگ به معنای باد و شویی به معنای آب تشکیل شده است. شما می‌توانید با رعایت اصول فنگ شویی، تعادل خیره کننده ای را میان خود و محیط اطرافتان برقرار کنید. در واقع فنگ شویی در هرحوزه ای کاربرد دارد اما یکی از مهم ترین کابردهای فنگ شویی ساده در حوزه انواع سبک دکوراسیون منزل است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. فنگ شویی در خانه اصول و قوانین بسیار ساده ای دارد اما نتیجه ای که از آن به دست می آورید، فوق العاده شگفت انگیز و موثر است. شما تنها با رعایت یک سری از اصول و قوانین می‌توانید عشق، آرامش و موفقیت بیشتری را در کنار سایر عزیزانتان تجربه کنید. ما در ادامه به مهم ترین اصول و قوانین فنگ شویی دکوراسیون داخلی اشاره می کنیم.

10 قانون فنگ شویی خانه

 1. اجازه ورود هوا و نور بیشتری را به منزلتان بدهید

دو عنصر مهم در فنگ شویی خانه ایرانی، وجود باد و نور در فضای داخلی منزل است. به همین منظور اگر منزل تاریکی دارید، حتما از چند پنجره بزرگ برای ورود هوا و نور در منزل استفاده کنید. همچنین به شما توصیه می کنیم از آینه کنسول و آینه های دکوراتیو دیگر برای نور بیشتر کمک بگیرید. فراموش نکنید نور و باد در منزل به شما انرژی و آرامش هدیه می دهد و حرکت انرژی مثبت را در فضا راحت تر می‌کند. در واقع نور به تمام رنگ های محیط دکوراسیون، جلوه و جنب و جوش بیشتری می بخشد.

 • حتما از تمیز و شفاف بودن پنجره های منزلتان اطمینان حاصل کنید تا گرد و غباری آن ها را نپوشانده باشد.
 • برای قسمت های تاریک منزل که امکان گذاشتن پنجره وجود ندارد، می توانید از شمعدان، لامپ های کوچک و یا آباژور استفاده کنید تا انعکاس آن در فضای منزلتان، زیبایی منزل را دوچندان کند.
شمعدان در فنگ شویی

از شر وسایل اضافی خلاص شوید!

از مهم ترین قوانین فنگ شویی در منزل، رهایی از وسایل درهم و برهمی است که شما دیگر نیازی به آن ها ندارید. به همین دلیل فرایند دور انداختن وسایل و لوازمی را که تنها جنبه تزئینی دارند، شروع کنید و از انجام این مرحله غافل نشوید. شما با این کار ذهن خودتان را از تمام آشفتگی و بهم ریختگی ها خالی کرده و به ذهن تان آرامش می بخشید.

 • برای شروع این فرایند، اول با این سوال شروع کنید که اگر این وسیله را دور بندازم، زندگی من سخت خواهد شد؟ و یا چه تغییری در محیط به وجود خواهد آمد؟
 • وسایل دکوراتیو و تزئینی را تنها در حد نیاز در منزل تان نگه دارید و از نصب تابلوهای زیاد و لوازم تزئینی خودداری کنید.

عنصر فنگ شویی را در دکوراسیون منزل خود به کار بگیرید

یکی از مهم ترین ضروریات فنگ شویی خانه ایرانی، به کار بردن پنج عنصر فنگ شویی یعنی آب، آتش، فلز، گیاه و خاک است. با به کارگیری این عناصر در لوازم منزل می‌توانید جنب و جوش و انرژی را در تمام قسمت های منزل تان برقرار کنید.

 • برای داشتن آرامش و رفاه، باید از چوب و آب در قسمت جنوب شرقی منزل تان استفاده کنید.
 • اگر تمایل بیشتری به داشتن سلامتی در منزل تان دارید، به شما توصیه می‌کنیم از گیاهان و آب در قسمت شرقی خانه درکنار چوب استفاده کنید.
فنگ شویی گیاه در خانه

از میزان کیفیت انرژی در منزل تان راضی هستید؟

چه وسایلی بر روحیه شما تاثیر مثبت می‌گذارد؟ و یا چه لوازمی در منزل، کیفیت انرژی شما را پایین می آورد و ذهن تان را آشفته می‌کند؟ آگاهی از کیفیت انرژی در خانه و رعایت مثلث فنگ شویی به شما کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری در منزل داشته باشید.

 • مثلث فنگ شویی شامل ( حمام، اتاق خواب و آشپزخانه شما ) می‌شود.
 • همانطور که می‌دانید در جهان اطراف ما، همه چیز دارای انرژی است، پس نسبت به انرژی محیط پیرامون خود آگاهی پیدا کنید تا میزان سلامتی روح و جسم شما بیشتر شود.

فرماندهی را دکوراسیون منزل تان مشخص کنید!

یکی از جالب ترین اصول فنگ شویی خانه، تعیین موقعیت فرماندهی در منزل است. برای این منظور شما باید توجه بیشتری به گاز، میز و تخت خواب خودتان داشته باشید.

 • اجاق گاز نمایانگر میزان ثروت شما، میز نمایانگر حرفه و تخصص شما و تخت خواب نشان دهنده شخص شماست!
 • برای رعایت اصول فنگ شویی، مطمئن باشید که وقتی در این فضاها قرار می گیرید، بتوانید درب را ببینید اما به طوری که مستقیم در راستای دید شما نباشد.
 • شما وقتی در موقعیت فرماندهی خود قرار می گیرید، مستعد دریافت بهترین انرژی مثبت و فرصت ها هستید.
فنگ-شویی-تخت-خواب

به مسیری که هر روز در خانه طی می کنید، توجه کنید

بله درست خوانده اید! بر اساس فنگ شویی خانه، شما باید تمام موانع را از مسیری که هر روز در حال طی کردن آن هستید، بردارید. پس همین الان از شما می خواهیم به مسیری که هر روز بعد از بیدار شدن از اتاق خواب تا رفتن به سمت دستشویی و سایر مکان هایی که همیشه در حال طی کردن آن هستید، خوب فکر کنید.

 • بعد از مشخص کردن مسیر، به دنبال مواردی باشید که برای عبور شما مانع ایجاد می‌کنند. این مانع می‌تواند یک لامپ سوخته و یا مبلمانی باشد که در جای نامناسب قرار گرفته اند.
 • حالا نوبت این است که تمامی این موانع را رفع کنید تا احساس بهتری نسبت به خانه خود پیدا کنید.
 • بی توجهی به این موانع می‌تواند به مرور زمان مانند جمع شدن پلاک های چربی در رگ شما، مشکل ساز شود.
فنگ شویی راهرو

گیاهان پیغام شادی و طراوت را برای شما می آورند!

 • به دنبال گیاهانی باشید که فضا و شرایط نگهداری از ان ها را داشته باشید.
 • اگر در منازل آپارتمانی زندگی می کنید، خرید گیاهانی که برای رشد به نور و هوای کمتری نیاز دارند، بهترین گزینه هستند.
فنگ شویی گیاه

ورودی منزل تان نشان دهنده انرژی منزل شماست

همانطور که می دانید ورودی منزل، اولین قسمتی است که جو و حال و هوای منزل شما را به دیگران معرفی می‌کند. پس برای شروع فنگ شویی ساده در منزل طبیعتا باید از درب منزل شروع کنید!

 • موارد و لوازم اضافی را از این قسمت بردارید، البته منظور ما این نیست که فضا کاملا خالی باشد، بلکه منظور ما مرتب بودن محل درب ورودی است.
 • حتما درب منزل را با دستمال تمیز کنید و محل درب ورودی را جارو بکشید.
 • مطمئن باشید که از نورپردازی مناسب در این قسمت از خانه استفاده کرده اید.
فنگ شویی ورودی منزل

سپاسگذار منزلتان باشید!

مهم ترین قانون فنگ شویی خانه، سپاسگذاری از منزل تان است! در سنت فنگ شویی همه چیز جان دارد و زنده است. در واقع انرژی در فضای خانه شما همیشه در حال حرکت است، پس با شکرگذاری، انرژی مثبت را در فضای خانه تان به جریان بیندازید!

شکرگذاری در فنگ شویی

تکنیک یین و یانگ در دکوراسیون منزل!

خیلی از افراد در فنگ شویی دکوراسیون داخلی معتقدند که قرار گرفتن دو جسم مخالف در کنار یکدیگر، معنای و مفهوم بیشتری پیدا می کنند. بر اساس این تعریف، yin  و Yang به معنای زنانگی و مردانگی است. پس با توجه به این مفهوم شما می توانید:

 • از مبلمان های سلطنتی که جلوه ای مردانه دارند در کنار کوسن های نرم و لطیف استفاده کنید.
 • رنگ های تیره و روشن مانند سیاه و سفید را در منزل به کار بگیرید.
 • ایجاد انرژی های یین در اتاق خواب را فراموش نکنید چراکه ما برای احساس آرامش بیشتر به یین نیاز داریم. برای این منظور تلوییزیون و یا وسایل ورزشی را از اتاق خواب دور کنید.
تکنیک یین و یانگ در دکوراسیون منزل!

فنگ شویی وسایل منزل | فنگ شویی مهم ترین لوازم منزل

فنگ شویی آینه کنسول

انعکاس نور و بزرگنمایی از مهم ترین مزایای آینه در منزل است که انرژی مثبت را در منزل به حرکت در می‌آورد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا از آینه های دکوراتیو یا آینه کنسول برای رعایت اصول فنگ شویی آینه در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید. بهترین مکان برای نصب آینه در منزل، بالای میز ناهارخوری به عنوان سمبلی از خیر و برکت می باشد.

فنگ شویی میز تلویزیون

هرگز میز تلویزیون را در محیط هایی که در آن استراحت می کنید، قرار ندهید. بهتر است میز تلویزیون را در سالن پذیرایی در مرکز توجه دیگران قرار دهید. اگر هدف شما از چیدمان دورهمی و گفتگو با یکدیگر است، پس میز تلویزیون را در مکانی از سالن بگذارید که توجه ها را به خود جلب نکند.

فنگ شویی بوفه

بهتر است بوفه را نزدیک به میزناهارخوری قرار دهید تا دسترسی به ظروف آن برای شما راحت تر باشد. همچنین لازم نیست داخل گنجه یا بوفه را باظروف زیاد پر کنید تا احساس شلوغی و بهم ریختگی به شما ندهد.

فنگ شویی مبلمان

کاناپه را در مقابل دورترین دیوار نسبت به درب ورودی قرار دهید تا دید خوبی از درب ورودی داشته باشد. همچنین چیدمان مبلمان در خانه باید به صورتی باشد که تنها پایه های جلوی مبلمان بر روی لبه فرش قرار بگیرد. از طرف دیگر بهتر است مبلمان را نه آنقدری دور از هم بچینید که مانع از ارتباط افراد بایکدیگر شود و نه آنقدری نزدیک که فضارا شلوغ و بهم ریخته نشان بدهد.

سخن آخر

با توجه به اهمیت فنگ شویی و اثبات تاثیرات مثبت آن در سبک زندگی، به شما توصیه می کنیم حتما از قوانین فنگ شویی خانه ایرانی پیروی کنید تا زندگی شادتر، سالم تر و با نشاط تری داشته باشید. امیدواریم از این مطلب نهایت بهره را برده باشید. از اینکه تا انتهای همراه مابودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره ی فنگ شویی در خانه

اصول فنگ شویی در مورد وسایل آویزان چیست؟

تمام وسایلی که آویزان و روبه پایین هستند و نور را در یک نقطه جمع می‌کنند، استفاده نکنید. دلیل آن هم این است که این وسایل تمام انرژی را به یک قسمت می کشانند.

از نظر فنگ شویی، وجود فرش در سالن پذیرایی، ضروری است؟

جواب این مسئله به نظر شخصی شما بستگی دارد. اما از نظر فنگ شویی وجود فرش در سالن پذیرایی صمیمیت بیشتری را در میان افراد ایجاد می‌کند.

چرا نباید در زیر تخت وسایل را انبار کنیم؟

انبار کردن وسایل و لوازم در زیر تخت در طول شب به شما انرژی می فرستد و به همین دلیل از نظر فنگ شویی، شما باید به محل خواب تان احترام بگذارید و از هر چیزی که آرامش شما از بین می برد، خودداری کنید.  

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...