فنگ شویی چیست

فنگ شویی چیست؟ آبا تا به حال کلمه فنگ شویی به گوشتان خورده است؟ اگر بارها و بارها در موقعیت و شرایط مختلف این کلمه را شنیده اید اما چیزی در مورد آن نمی دانید، به مجله فروشگاه کاخ عروس خوش آمدید. باید بگوییم مطلب خوبی را برای خواندن انتخاب کرده اید چراکه ما قرار است در اینجا به طور کامل به قوانین و کاربرد فنگ شویی بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

فنگ شویی یعنی چه؟

همانطور که می دانید همه ما در شرایط کنونی درگیر مشغله و مشکلات زندگی خود هستیم، به همین دلیل رسیدن به آرامش و راحتی به یکی از مهم ترین دغدغه های ما تبدیل شده است. شاید به همین خاطر است که روز به روز به تعداد مراجعه کنندگان به کلاس های یوگا و مدیتیشن افزوده می‌شود. در میان تمام راهکارهایی که برای رسیدن به آرامش وجود دارد، راهکار قدیمی چین باستان، یعنی فنگ شویی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. فلسفه فنگ شویی در میان مردم چین باستان از دو واژه فنگ به معنای “باد” و شویی به معنای “آب ” تشکیل می‌شود. باد و آب دو عنصر مهم و حیاتی در زندگی بشر است که هر دو برای سلامتی انسان ها ضروری هستند. در واقع می‌توان اینگونه گفت که اساس فنگ شویی بر پایه دیدگاهی است که چین باستان به کره زمین دارد. بر اساس این دیدگاه، فنگ شویی به معنای چیدمان قطعات مختلف برای ایجاد و برقراری تعادل با جهان طبیعی است و هدف آن استفاده حداکثری از انرژی و برقراری تعادل میان انسان و محیط پیرامون اوست.

فنگ شویی یعنی چه

کاربردهای فنگ شویی | از فنگ شویی چه استفاده ای میکنیم؟

همانطور که ابتدا گفتیم فنگ شویی چیست پس بهتر است بدانید دلیل اهمیت فنگ شویی نیز چه چیزی می باشد. دلیل اهمیت فنگ شویی استفاده حداکثری از انرژی است. فنگ شویی کانال های انرژی را در اطراف شما باز می‌کند تا بتواند قوی تر، قدرتمند تر و هماهنگ تر شود. در واقع این کار به شما قدرت و انرژی می بخشد. به این معنا که شما برای سالم و با نشاط بودن به یک محیط پیرامون سالم و شاد نیاز دارید. اجازه بدهید تا با یک مثال منظورمان را روشن تر کنیم، همه ما تجربه این اتفاق را داشته ایم که از قرار گرفتن در کنار یک فرد با انرژی و خوشحال، ما هم احساس شادی و نشاط می کنیم و بالعکس. خب درست همین اتفاق هم در مورد محیط پیرامون شما رخ می دهد. یعنی محیط اطراف شما باید متناسب با انرژی شخصی شما و انرژی که می‌خواهید دریافت کنید، باشد. پس ما در فنگ شویی در منزل یاد می گیریم که چگونه با قرار دادن و چیدمان وسایل در کنار یکدیگر، می‌توانیم اثرات مثبتی را بر روابط، عشق و زندگی خود ببینیم. در ادامه به مهم ترین کاربردهای فنگ شویی در دنیا اشاره می کنیم.

کاربرد فنگ شویی

فنگ شویی ذهن

بر اساس تحقیقات همه ما انسان ها می‌دانیم که ذهن ما قدرتمند است و می‌تواند بر زندگی ما تاثیر مستقیم بگذارد. در واقع ذهن راهی برای ارتباط با درون ماست. ذهن شما افکارتان را می سازد و این افکار است که به جهان هستی این پیغام را می‌دهد که شما طالب چه چیزهایی هستید. به این صورت که ذهن به هم ریخته و آشفته دنیایی را می سازد که ما از آن دوری می کنیم و ذهن آرام، ما را به خوشبختی و زندگی رویایی مان نزدیک تر می‌کند. فنگ شویی ذهن برپایه برخی از اصول به شما کمک می‌کند تا انرژی های منفی را از خود دورکرده و خودتان را مستعد دریافت انرژی های مثبت کنید. بنابراین اولین کاربرد فنگ شویی، آرامش ذهن است.

 

فنگ شویی ذهن

عشق و ازدواج در فنگ شویی

از آنجایی که فنگ شویی باعث دوری از افکار منفی و ایجاد احساس مثبت در شما می‌شود، وقتی دختر و پسری با یکدیگر ازدواج میک‌نند، انرژی آن ها با یکدیگر همسو می شود. از طرف دیگر برای پایداری عشق و زندگی مشترک، باید انرژی زن و مرد مثبت باشد تا زندگی با شیوه ای درست ادامه پیداکند. بنابراین، فنگ شویی انرژی زوجین را متناسب با یکدیگر ارتقا می‌دهد تا زندگی سالم و صمیمانه ای را تا سال های سال داشته باشند.

فنگ شویی در ازدواج

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل!

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد فنگ شویی، چیدمان دکوراسیون منزل به صورتی است که بهترین اثر را بر سلامتی، زندگی، موفقیت و انرژی مثبت شما بگذارد. در واقع طراحان داخلی از اصول فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برای چیدمان صحیح دکوراسیون محیط های مسکونی، تجاری و یا باغ ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل رنگ ها و لوازم تزئینی مانند ساعت، تابلو و سایر اکسسوری ها در سبک سلطنتی و یا سایر سبک ها اهمیت زیادی دارد.

فنگ شویی دکوراسیون خانه

رسیدن به ثروت بر اساس اصول فنگ شویی

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و کاربرد فنگ شویی در غرب، تمرکز روی جذب ثروت و مادیات است. براساس اصول فنگ شویی اگر شما به دنبال کسب ثروت و مادیات نباشید، به ثروت نخواهید رسید. شاید بارها شنیده باشید که خیلی از کسب و کارهای بزرگ، موفق شده اند تا بر اساس اصول فنگ شویی به ثروت های زیادی دست پیدا کنند.

اصول فنگ شویی در فیزیولوژی | سالم بمانید!

شاید وقتی این سوال برایتان مطرح شد که ” فنگ شویی چیست ” اصلا تصورش را نمی کردید که فنگ شویی آنقدری قدرتمند است که می‌تواند بر سلامت جسمی و فیزیولوژی بدن شما تاثیر بگذارد. در واقع وقتی انرژی در بدن شما در حال حرکت نباشد، شما خیلی زود مستعد بیماری هایی مانند چاقی مفرط، لاغری زیاد و یا سایر بیماری ها قرار می‌گیرید. در این صورت اگر اصول و قوانین فنگ شویی را رعایت کنید، بدن شما به صورت اتوماتیک با توجه به قد و وزن تان خوراکی ها راجذب کرده و سلامت بدن شما را حفظ می‌کند.

فنگ شویی بدن

فنگ شویی در ایران | ایرانیان به فنگ شویی اعتقاد دارند؟

اگر کمی با دقت به معماری و یا رفتارهای مادران و پدران مان در گذشته توجه کنیم، خیلی از اصول فنگ شویی در ایران را می بینیم که از دیرباز در باور تمامی ما ایرانیان بوده است. شیشه های رنگی در خانه ها قدیمی، ساخت جداگانه حمام و دستشویی از یکدیگر و حتی ساخت آن ها خارج از خانه و در حیاط از مثال های واضح و روشنی هستند که به ما نشان می‌دهد، ما نیز از این اصول پیروی می کنیم. همچنین خانه تکانی در اواخر هر سال و غبارروبی از منزل برای استقبال از بهار و سال جدید خالی از این اصول نیست. تمامی این موارد یک مفهوم را به ما منتقل می‌کند و آن هم این است که رعایت اصول فنگ شویی خانه در سبک کلاسیک و یا هرسبک دیگری باعث صمیمت و دریافت انرژی مثبت از جهان پیرامون می‌شود. در واقع برای داشتن زندگی سالم و شاد، محیط اطراف شما باید آن را پشتیبانی کند!

فنگ شویی در ایران

کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

انباشتگی ممنوع! | این یکی از قوانین فنگ شویی است!

یکی از عادت های قدیمی ما ایرانیان که حتی در حال حاضر در زندگی خیلی از جوانان و تازه عروس ها دیده می‌شود، چیدمان منزل با وسایل زیادی است که بیشتر آن ها هیچ کاربردی برای ما ندارند. یکی از قوانین فنگ شویی در منزل این است که باید وسایل غیرقابل استفاده و یا کم استفاده را از محل زندگی خود دور کنید. به همین دلیل است که در غرب سبک مدرن و مینیمال از محبوبیت بیشتری برخوردار است. پس برای به جریان انداختن انرژی فنگ شویی در منزل از نگهداری لوازم غیرضروری دست بردارید.

اصول فنگ شویی در رنگ دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین اصول فنگ شویی در دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ های مشخص برای مکان های معین است. اما این به این معنا نیست که تنها و صرفا وجود رنگ ها در دکوراسیون کافی است حتی اگر از آن رنگ ها در وسایل کهنه و قدیمی استفاده کرده باشیم. اصول فنگ شویی به ما می گوید که رنگ ها باید تازه و نو در دکوراسیون به کار برده شوند تا زیبایی و تاثیر مثبت خود را بگذارند.

رعایت توازن اجزای زنانه و مردانه در فنگ شویی

منظور از فنگ شویی و رعایت توازن میان اجزای مردانه و زنانه این است که شما می‌توانید با خلاقیت و انتخابی هوشمندانه از این اصول پیروی کنید. قرار دادن مبلمان با چوب های سلطنتی که جلوه ای مردانه دارد در کنار پرده و یا ملحفه های نازک و نرم می‌تواند زیبایی تناسب میان اجزای مردانه و زنانه را به خوبی به نمایش بگذارد.

رعایت تناسب و اندازه ها در اصول فنگ شویی

یکی از اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون منازل این است که گاهی اوقات خانم ها لوازمی را می خرند که اصلا متناسب با اندازه منزل شان نیست. به طور مثال شاید شما بارها شاهد این صحنه بوده اید که یکی از دوستان و یا اقوام تان یک دست مبلمان سلطنتی را برای خانه آپارتمانی کوچک خریداری کرده اند. خب این عدم رعایت تناسب اندازه ها به معنای زیرپاگذاشتن قوانین فنگ شویی است. چراکه اگر اندازه وسایل با یکدیگر متناسب نباشد، نه تنها دکوراسیون شما زیبا نخواهد بود بلکه زیبایی وسایل را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سخن آخر

هر زمان که انسان بتواند با محیط پیرامون و اطرافش هماهنگ شود، می‌تواند به موفقیت و زندگی عالی برسد. در واقع به خاطر اهمیت فنگ شویی و تاثیر آن بر جنبه های مختلف زندگی است که در میان مردم آسیا و غرب محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل ما در فروشگاه اینترنتی کاخ عروس تصمیم گرفتیم تا در مورد سوالات زیاد شما در مورد اینکه ” فنگ شویی ” چیست، پاسخ بدهیم و این موضوع را در جنبه های مختلف بررسی کنیم. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت بهره را برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره ی فنگ شویی

در فنگ شویی خانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

قرار دادن گل و گیاه در خانه، چیدمان کاناپه پشت به دیوار، چیدمان درست مبلمان به صورتی که مانع از ارتباط میان افراد نشود، نور طبیعی و استفاده از هوای تازه در منزل از مهم ترین نکات اصول فنگ شویی در خانه است.

چرا باید از فنگ شویی در منزل استفاده کنیم؟

فنگ شویی در خانه باعث ایجاد تعادل و هماهنگی میان شما و محیط اطرافتان می‌شود. به همین دلیل می‌تواند بر سلامت روحی و آرامش شما تاثیر مثبت بگذارد.

اصول فلسفه فنگ شویی بر چه اساس است؟

چینی های باستان معتقدند که اصول فلسفه فنگ شویی بر 5 عنصر چوب، خاک، آب، فلز و آتش استوار است و به همین دلیل عدد 5 را عدد بخت و شانس می‌دانند.  

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه

اطلاعیه مهم برای شما

با توجه به نوسان قیمتهای باربری و تیپاکس

تا اطلاع ثانوی هزینه حمل به عهده مشتری عزیز میباشد

ضمنا با توجه به نوسان تمامی قیمتهای سایت تا بروزرسانی کامل نامعتبر هست

لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

با تشکر       تیم فروش کاخ عروس

1402/02/06