فنگ شویی چیست؟ کاربردهای فنگ شویی را باید بدانید

فنگ شویی چیست؟ آبا تا به حال کلمه فنگ شویی به گوشتان خورده است؟ اگر بارها و بارها در موقعیت و شرایط مختلف این کلمه را شنیده اید اما چیزی در مورد آن نمی دانید، به مجله فروشگاه کاخ عروس خوش آمدید. باید بگوییم مطلب خوبی را برای خواندن انتخاب کرده اید چرا که ما قرار است در اینجا به طور کامل به فنگ شویی دکوراسیون منزل بپردازیم و به قوانین و کاربردآن اشاره نماییم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آینه و شمعدان کاخ عروسفروشگاه اینترنتی کاخ عروس با بیش از 50 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع آینه شمعدان اعم از آینه شمعدان قلم زنی و آینه شمعدان طرح نقره یکی از بزرگ ترین فروشگاه های خرید اینترنتی در این زمینه می باشد. شما می توانید با خیال راحت و اعتماد کامل محصول مورد نظر خود را بخرید و یا به صورت سفارشی بسازید.

شما میتوانید با رفتن به بخش فروشگاه محصولات ما، انواع و اقسام آینه شمعدان ها را با قیمت های مناسب و ارزان انتخاب کرده و خریداری نمائید.

فهرست مطالب

فنگ شویی یعنی چه؟

همانطور که می دانید همه ما در شرایط کنونی درگیر مشغله و مشکلات زندگی خود هستیم. به همین دلیل رسیدن به آرامش و راحتی به یکی از مهم ترین دغدغه های ما تبدیل شده است. شاید به همین خاطر است که روز به روز به تعداد مراجعه کنندگان به کلاس های یوگا و مدیتیشن افزوده می‌شود. در میان تمام راهکارهایی که برای رسیدن به آرامش وجود دارد، راهکار قدیمی چین باستان، یعنی فنگ شویی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. فلسفه فنگ شویی در میان مردم چین باستان از دو واژه فنگ به معنای “باد” و شویی به معنای “آب” تشکیل می‌شود. باد و آب دو عنصر مهم و حیاتی در زندگی بشر است که هر دو برای سلامتی انسان ها ضروری هستند. در واقع می‌توان اینگونه میتوان گفت که اساس فنگ شویی بر پایه دیدگاهی است که چین باستان به کره زمین دارد. بر اساس این دیدگاه، فنگ شویی به معنای چیدمان قطعات مختلف برای ایجاد و برقراری تعادل با جهان طبیعی است و هدف آن استفاده حداکثری از انرژی و برقراری تعادل میان انسان و محیط پیرامون اوست. در نتیجه ما قصد داریم تا از این امر در بحث چیدن دکوراسیون منزل با استفاده از اصول فنگ شویی استفاده کنیم.

فنگ شویی یعنی چه؟
فنگ شویی چیست؟

کاربردهای فنگ شویی در دکوراسیون منزل

همانطور که ابتدا گفتیم فنگ شویی چیست پس بهتر است بدانید دلیل اهمیت فنگ شویی نیز چه چیزی می باشد. دلیل اهمیت فنگ شویی استفاده حداکثری از انرژی است. فنگ شویی کانال های انرژی را در اطراف شما باز می‌کند تا بتواند قوی تر، قدرتمند تر و هماهنگ تر شود. در واقع این کار به شما قدرت و انرژی می بخشد. به این معنا که شما برای سالم و با نشاط بودن به یک محیط پیرامون سالم و شاد نیاز دارید. بهتر است باهم کلیپی که در این زمینه طراحی شده است را مشاهده کنیم تا بعد از آن با یک مثال واقعی تر ابعاد این قضیه را روشن کنیم.

 

اجازه بدهید تا با یک مثال منظورمان را روشن تر کنیم، همه ما تجربه این اتفاق را داشته ایم که از قرار گرفتن در کنار یک فرد با انرژی و خوشحال، ما هم احساس شادی و نشاط می کنیم و بالعکس. خب درست همین اتفاق هم در مورد محیط پیرامون شما رخ می دهد. یعنی محیط اطراف شما باید متناسب با انرژی شخصی شما و انرژی که می‌خواهید دریافت کنید، باشد. پس ما در فنگ شویی در منزل یاد می گیریم که چگونه با قرار دادن و چیدمان وسایل در کنار یکدیگر، می‌توانیم اثرات مثبتی را بر روابط، عشق و زندگی خود ببینیم. در ادامه به مهم ترین کاربردهای فنگ شویی در دنیا اشاره می کنیم.

کاربرد فنگ شویی دکوراسیون منزل
9 اصل مهم فنگ شویی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل!

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد فنگ شویی، چیدمان دکوراسیون منزل به صورتی است که بهترین اثر را بر سلامتی، زندگی، موفقیت و انرژی مثبت شما بگذارد. در واقع طراحان داخلی از اصول فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برای چیدمان صحیح دکوراسیون محیط های مسکونی، تجاری و یا باغ ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل رنگ ها و لوازم تزئینی مانند ساعت، تابلو و سایر اکسسوری ها در سبک سلطنتی و یا سایر سبک ها اهمیت زیادی دارد.

فنگ شویی دکوراسیون خانه به همراه روش چینش لوازم اتاق
چیدمان دکوراسیون اتاق خواب نیز میتواند نشئت گرفته از فنگ شویی باشد.

فنگ شویی در ایران | ایرانیان به فنگ شویی اعتقاد دارند؟

اگر کمی با دقت به معماری و یا رفتارهای مادران و پدران مان در گذشته توجه کنیم، خیلی از اصول فنگ شویی در ایران را می بینیم که از دیرباز در باور تمامی ما ایرانیان بوده است. شیشه های رنگی در خانه ها قدیمی، ساخت جداگانه حمام و دستشویی از یکدیگر و حتی ساخت آن ها خارج از خانه و در حیاط از مثال های واضح و روشنی هستند که به ما نشان می‌دهد، ما نیز از این اصول پیروی می نموده ایم. همچنین خانه تکانی در اواخر هر سال و غبارروبی از منزل برای استقبال از بهار و سال جدید خالی از این اصول نیست. تمامی این موارد یک مفهوم را به ما منتقل می‌کند و آن هم این است که رعایت اصول فنگ شویی خانه در سبک کلاسیک و یا هرسبک دیگری باعث صمیمت و دریافت انرژی مثبت از جهان پیرامون می‌شود. در واقع برای داشتن زندگی سالم و شاد، محیط اطراف شما باید آن را پشتیبانی کند! با تمام این تفاسیر بهتر است فنگ شویی در دکوراسیون منزل و محیط زندگی خود را بیشتر جدی بگیریم.

انباشتگی بر علیه فنگ شویی

یکی از عادت های قدیمی ما ایرانیان که حتی در حال حاضر در زندگی خیلی از جوانان و تازه عروس ها دیده می‌شود، چیدمان منزل با وسایل زیادی است که بیشتر آن ها هیچ کاربردی برای ما ندارند. یکی از قوانین فنگ شویی در منزل این است که باید وسایل غیرقابل استفاده و یا کم استفاده را از محل زندگی خود دور کنید. به همین دلیل است که در غرب سبک مدرن و مینیمال از محبوبیت بیشتری برخوردار است. پس برای به جریان انداختن انرژی فنگ شویی در منزل از نگهداری لوازم غیرضروری دست بردارید.

اصول فنگ شویی رنگ ها در دکوراسیون

یکی از مهم ترین اصول فنگ شویی در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ های مشخص برای مکان های معین است. اما این به این معنا نیست که تنها و صرفا وجود رنگ ها در دکوراسیون کافی است حتی اگر از آن رنگ ها در وسایل کهنه و قدیمی استفاده کرده باشیم. اصول فنگ شویی به ما می گوید که رنگ ها باید تازه و نو در دکوراسیون به کار برده شوند تا زیبایی و تاثیر مثبت خود را بگذارند.

رعایت توازن اجزای زنانه و مردانه در فنگ شویی

منظور از فنگ شویی و رعایت توازن میان اجزای مردانه و زنانه این است که شما می‌توانید با خلاقیت و انتخابی هوشمندانه از این اصول پیروی کنید. قرار دادن مبلمان با چوب های سلطنتی که جلوه ای مردانه دارد در کنار پرده و یا ملحفه های نازک و نرم می‌تواند زیبایی تناسب میان اجزای مردانه و زنانه را به خوبی به نمایش بگذارد.

رعایت تناسب و اندازه ها در اصول فنگ شویی

یکی از اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون منازل این است که گاهی اوقات خانم ها لوازمی را می خرند که اصلا متناسب با اندازه منزل شان نیست. به طور مثال شاید شما بارها شاهد این صحنه بوده اید که یکی از دوستان و یا اقوام تان یک دست مبلمان سلطنتی را برای خانه آپارتمانی کوچک خریداری کرده اند. خب این عدم رعایت تناسب اندازه ها به معنای زیرپاگذاشتن قوانین فنگ شویی است. چراکه اگر اندازه وسایل با یکدیگر متناسب نباشد، نه تنها دکوراسیون شما زیبا نخواهد بود بلکه زیبایی وسایل را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مطلب پیشنهادی کاخ عروس: تاثیرات عجیب رنگ دکوراسیون داخلی خانه را می دانید!

سخن آخر

هر زمان که انسان بتواند با محیط پیرامون و اطرافش هماهنگ شود، می‌تواند به موفقیت و زندگی عالی برسد. در واقع به خاطر اهمیت فنگ شویی و تاثیر آن بر جنبه های مختلف زندگی است که در میان مردم آسیا و غرب محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل ما در فروشگاه اینترنتی کاخ عروس تصمیم گرفتیم تا در مورد سوالات زیاد شما در مورد اینکه “فنگ شویی در دکوراسیون منزل” چه جایگاهی دارد، پاسخ بدهیم و این موضوع را در جنبه های مختلف بررسی کنیم. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت بهره را برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید، متشکریم.

سوالات متداول درباره فنگ شویی در دکوراسیون منزل

در فنگ شویی خانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

قرار دادن گل و گیاه در خانه، چیدمان کاناپه پشت به دیوار، چیدمان درست مبلمان به صورتی که مانع از ارتباط میان افراد نشود، نور طبیعی و استفاده از هوای تازه در منزل از مهم ترین نکات اصول فنگ شویی در خانه است.

چرا باید از فنگ شویی در منزل استفاده کنیم؟

فنگ شویی در خانه باعث ایجاد تعادل و هماهنگی میان شما و محیط اطرافتان می‌شود. به همین دلیل می‌تواند بر سلامت روحی و آرامش شما تاثیر مثبت بگذارد.

اصول فلسفه فنگ شویی بر چه اساس است؟

چینی های باستان معتقدند که اصول فلسفه فنگ شویی بر 5 عنصر چوب، خاک، آب، فلز و آتش استوار است و به همین دلیل عدد 5 را عدد بخت و شانس می‌دانند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!