مطالب آموزشی

راهنمای خرید عروسی

چجوری قانون عدد سه رو تو خونه بکار ببریم؟

استفاده از قانون عدد سه در دکوراسیون

گاهی اوقات برای انجام دادن یکسری آموزش ها برای دکوراسیون منزل نیاز به متخصص نیست و شما می توانید با جستجو در وبسایت ها نکات لازم را یادبگیرید. در این مقاله از وبلاگ کاخ عروس به کارگیری قانون عدد سه در دکوراسیون داخلی منزل را آموزش داده ایم و شما با رعایت یکسری نکات کوچک می توانید از این اصل برای چیدمان منزلتان به راحتی و با کم ترین هزینه بهره ببرید. تا انتهای مطلب همراه نویسندگان ما باشید.

فهرست مطالب

قانون 3/3 عمودی چیست؟

یک طراح به نام مارک مک کاولی مفهوم آن را در کتاب خود به اسم (رنگ درمانی در خانه راهکارهای واقعی برای افزودن رنگ به زندگیتان) بیان کرده است. مانند بسیاری دیگر از ترندهای امروزی، این اصل نیز بر اساس تمایل همیشگی ما در تلفیق طبیعت با زیبایی های داخلی ایجاد شده است. در واقع مفهوم مک کاولی این است که : اگر طبیعت موقعیتی چارچوب دار بود، تیره ترین رنگ ها به سمت زمین پیدا می شدند (چمن ها، سنگ ها و گل و لای و …). تُن رنگ های معتدل درختان و زندگی گیاهی در وسط قرار می گرفتند و آسمان ( خورشید و ستاره و ابر و …) دارای تُن رنگ روشن در بالای چارچوب قرار می گرفت .
در این قانون، طراحی داخلی شیک و زیبا نیز تقریباً به همین شکل عمل می کند، به طوری که رنگ های تاریک در پایین، رنگ های معتدل در وسط و روشن ترین رنگ ها در بالا قرار می گیرند.

قانون عدد سه در دکوراسیون خانه

چگونه می توانید قانون عدد سه را در خانه خود اعمال کنید؟ 

قانون سه تایی در مورد چیدمان گروهی و دسته بندی وسایل و اکسسوری ها در خانه صحبت کرده و به ما می گوید که بهترین حالت برای این کار استفاده از عدد 3 است. به این صورت که شما وسایل را در گروه های سه تایی قرار می دهید به نحوی که از لحاظ بصری چشم بتواند به راحتی دسته ها را از یکدیگر تشخیص دهد. برای این که تنوع لازم به وجود بیاید بهتر است در هر گروه وسایل متنوع را کنار یکدیگر بنشانید و فقط یک موضوع مشترک برایشان در نظر بگیرید. همانطور که گفتیم این قانون از طبیعت پیروی می کند. در ادامه ی مطلب همراه ما باشید تا به صورت جداگانه به نحوه ی چیدمان هرکدام از وسایل منزل با استفاده از قانون سه بپردازیم.

اکسسوری های منزل

یکی از عوامل اصلی که به خانه ی شما روح می بخشد اکسسوری دکوراسیون منزل است. حتما به این موضوع فکر کرده اید که برخی افراد و یا طراحان داخلی منزل در چیدمان به گونه ای که دکوراسیون بدون زحمت زیاد و اتلاف وقت تنها با تغییرات سریع، زیبا به نظر برسد مهارت دارند؟ خب ، این احتمال وجود دارد که راز آن ها قانون سه باشد. گروه بندی اکسسوری ها به صورت سه تایی یک روش دکوراسیونی امتحان شده و درست است. به طور مثال سه اکسسوری مشابه را گروه بندی کنید (مانند گلدان های شیشه ای یا شمعدان های تزیینی). اشیا می توانند از نظر رنگی شبیه به هم باشند ، اما اشکال یا اندازه های مختلف داشته باشند. یا اینکه روی یک میز کنسول تیره از شمعدان ها رنگ روشن استفاده کنید.

شمعدان کلاسیک سه تایی
تزیین میز کنسول با قانون عدد سه

تزیین میز کنسول

برای تزیین روی میز کنسول می توانید با استفاده از قانون سه عددی یک چیدمان عالی داشته باشید. به عنوان مثال اگر می خواهید آن را با گلدان تزیین کنید از سه گلدان در سایزهای مختلف استفاده کنید یا اگر می خواهید از کتاب های دکوراتیو بهره ببرید با قرار دادن سه کتاب کوچک و بزرگ و متوسط چیدمانتان را جذاب تر کنید. همانطور که گفتیم در این قانون تیره ترین رنگ در پایین و معتدل ترین در وسط و روشن ترین رنگ در بالا که با توجه به تصویر این قانون رعایت شده است.

قانون سه در چیدمان مبلمان

اگر به مجله های طراحی یا کاتالوگ های دکوراسیون داخلی منزل نگاه کنید، متوجه می شوید که اغلب اوقات مبلمان اتاق نشیمن در سه مجموعه چیدمان می شوند. به عنوان مثال یک مبل و دو صندلی. وقتی صحبت از مبلمان می شود ، بهترین گزینه شما انتخاب تکه هایی از نظر اندازه و شکل مشابه است ، اگرچه رنگ ها با توجه به سبک دکور و سلایق می توانند متفاوت باشند.

چیدمان مبلمان با قانون عدد سه
تزیین دیوار با بشقاب

اثر هنری

یکی از دکوریجات هایی که می تواند از قانون عدد سه پیروی کند اثر هنری است. مثلا شما می توانید با قرار دادن سه بشقاب تزئینی در سه ابعاد مختلف بر روی دیوار یک نمای جذاب به منزلتان ببخشید که هزینه ای کاملا مقرون به صرفه دارد. دیوار منزلتان را با بشقاب های طرح دار جذاب تر کنید. این بشقاب ها می توانند در ابعاد مختلف روی دیوار منزل شما قرار گیرند.

رنگ بندی منزل با قانون عدد سه

قابل توجه است که قانون سه در انتخاب رنگ برای یک اتاق نیز کاربرد دارد! اگر  مقالات قبلی کاخ عروس را مطالعه کرده باشید با قانون 10 30 60 برای انتخاب رنگ ها آشنا هستید این معادله می گوید هنگام انتخاب رنگ برای یک اتاق یا یک دکوراسیون ، باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • یک رنگ اصلی برای فضا که ۶۰٪ را تشکیل می دهد.
  • یک رنگ میانه که ۳۰٪  را تشکیل می دهد.
  • و یک رنگ تاکیدی که ۱۰٪ را تشکیل می دهد.

رنگ ها برای عملکردی تاثیر گذار در فضا نیازی به پک رنگ بودن یا متضاد بودن ندارند .حتی می توانید رنگ هایی آرامش بخش و خنثی انتخاب کنید. فقط سه رنگ مختلف را انتخاب کنید و معادله را اعمال کنید تا ظاهری دلپذیر برای فضای منزل خود ایجاد کنید.

نتیجه گیری 

قانون عدد سه یکی از قوانین مهم دکوراسوین داخلی است که اکثر ما در منزل هایمان آن را رعایت نمی کنیم. تمام مواردی که گفته شد طبق نظر طراحان داخلی می تواند یک چیدمان عالی برای منزل شما به ارمغان بیاورد. فروشگاه اینترنتی کاخ عروس همیشه سعی داشته تا رضایت مشتریان خودش را با انتشار مقالات آموزشی و ارایه ی بهترین خدمات در فروش اینترنتی جلب نماید. اگر مایلید بدانید مجموعه کاخ عروس در چه زمینه فعالیت می کند حتما به صفحه اصلی وبسایت ما مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره ی قانون سه عددی دکوراسیون 

راز رسیدن به یک تناسب در منزل چیست؟

قانون 3/3 عمودی برگرفته از چیست؟

قانون ۳-۳ عمومی در اصل قانونی است که برگرفته از طبیعت است.  

قانون سه رنگ چیست؟

هنگامی که از قانون سه رنگ پیروی می کنید، باید سه رنگ را برای استفاده در طرح رنگ خود انتخاب کنید. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.