قوانین فنگ شویی رنگ ها در خانه

فنگ شویی ریشه در فلسفه ی چینی دارد که به فضا روح میبخشد. و یکی از اصلی ترین های اصول آن فنگ شویی رنگ ها در منزل است. اگر در طراحی هر دکوراسیونی مانند منزل ، فضای سبز، یا حتی محل کار از اصول فنگ شویی رنگ ها استفاده کنید انرژی بیشتری را جذب می کنید. در ادامه با وبلاگ کاخ عروس همراه باشید تا با اصول فنگ شویی رنگ ها آشنا شوید.

فنگ شویی چیست؟

در میان تمام راهکارهایی که برای رسیدن به آرامش وجود دارد، راهکار قدیمی چین باستان، یعنی فنگ شویی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. فلسفه فنگ شویی در میان مردم چین باستان از دو واژه فنگ به معنای “باد” و شویی به معنای “آب ” تشکیل می‌شود. باد و آب دو عنصر مهم و حیاتی در زندگی بشر است که هر دو برای سلامتی انسان ها ضروری هستند. در واقع می‌توان اینگونه گفت که اساس فنگ شویی بر پایه دیدگاهی است که چین باستان به کره زمین دارد. بر اساس این دیدگاه، فنگ شویی به معنای چیدمان قطعات مختلف برای ایجاد و برقراری تعادل با جهان طبیعی است و هدف آن استفاده حداکثری از انرژی و برقراری تعادل میان انسان و محیط پیرامون اوست. رنگ یکی از عوامل مهم در فنگشویی به شمار می اید که رعایت ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی باعث جذابیت بیشتر فضا و آرامش درون می شود و همچنین چشم ها را اذیت نمیکند و برعکس باعث چشمگیر شدن فضا می شود.

فنگ شویی چیست

انواع رنگ ها در فنگ شویی

استفاده از رنگ ها در خانه یکی از سخت‌ترین جنبه‌های دکوراسیون منزل است. با این حال، از رنگ ها در فنگ شویی می‌توان به عنوان ابزاری مؤثر برای جلب توجه و پرورش انرژی یک خانه استفاده کرد. معمولا همه ترجیح می‌دهند تا از رنگ‌ها استفاده نکنند و از سبک مینیمالیستی بهره ببرند تا هم انتخاب اقلام خانه ساده‌تر شود و هم رنگ‌ها برایشان خسته‌کننده نباشد. اما رنگ‌ها می‌توانند انرژی‌بخش باشند و احساس و انرژی بهتری را منتقل کنند. در این مطلب خواهیم گفت که هر رنگ برای فنگ‌شویی خانه چقدر مهم است و هر رنگ برای انرژی یک خانه یا فضای یک محیط چه معنایی دارد؟ 

فنگ شویی رنگ قرمز

رنگ قرمز انرژی عنصر آتش فنگ شویی را به همراه دارد. آتش همیشه نماد انرژی مقدس بوده است که می تواند مخرب و خلاق باشد. آتش نشانگر انرژی خورشید و زندگی است. رنگ قرمز باعث شور و نشاط و انرژی می شود و ادرنالین را آزاد می کند. رنگ قرمز در فنگ شویی باعث می شود شما از خستگی و افسردگی دور بمانید. در التیام زخم ها به سرعت موثر است. رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون میشود و از سر درد جلوگیری می کند. یکی از دکوراسیون هایی که رنگ قرمز بیشتر استفاده می کند دکوراسیون سبک کلاسیک است.

فنگ شویی رنگ قرمز در خانه

استفاده از رنگ نارنجی در فنگ شویی

نارنجی یک رنگ اجتماعی در فنگ‌شویی محسوب می‌شود. تصور می‌شود که این رنگ می‌تواند ارتباط، خلاقیت و گفتگو را تقویت کند.  رنگ نارنجی طرفداران زیادی ندارد اما خوشبختانه تم‌های زیادی از نارنجی وجود دارد که تمامی تم‌های نارنجی می‌توانند قدرت فضای یک محیط را فعال کنند. این رنگ برای کسانی که افسردگی دارند می تواند یک منبع انگیزشی عالی باشد.

فنگ شویی رنگ نارنجی در خانه

رنگ بنفش

بنفش اغلب با معنای فراوانی و عزت در فنگ‌شویی همراه است. این رنگ همچنین یک رنگ معنوی و آرامش‌بخش است. بنفشی که آبی بیشتری دارد آرامش‌بخش‌تر از بنفشی است که قرمزی بیشتری دارد در نتیجه در انتخاب تم‌های بنفش دقت کنید. رنگ بنفش در فنگ‌شویی برای اتاق خواب‌ها بسیار عاشقانه و منحصربه‌فرد خواهد بود. رنگ بنفش بیشتر مربوط به بخش عصبی بدن میباشد. آرامبخش است و اعصاب را تقویت میکند.باعث تقویت حس ششم می شود. اگر دکوراسیون منزلتان سبک مدرن است از این رنگ غافل نشوید.

فنگ شویی رنگ بنفش

استفاده از رنگ آبی برای فنگ شویی مناسب

آبی رنگ فوق العاده ای در فنگ شویی محسوب می شود. این رنگ از آبی آسمانی و آبی-سبز روشن اقیانوس تا آبی نیلی تیره چاکرای تاج متنوع است. در فنگ شویی رنگ ها ، رنگ آبی سبب ایجاد انرژی آرامش و صلح و همچنین احساس کلی راحتی و بهبودی خواهد بود. بر طبق فرضیه ی ۵ عنصر فنگ شویی، رنگ آبی نشانی از عنصر آب فنگ شویی می باشد. و این یعنی مناطق به خصوصی از خانه از مزایای این عنصر بهره مند می شوند و به این ترتیب می توانید از رنگ آبی به راحتی در دکور منزل استفاده نمایید. از رنگ آبی برای دکوراسیون سبک ساحلی استفاده می شود که در مقاله ی معرفی انواع سبک دکوراسیون داخلی به شما توضیح داده ایم.

فنگ شویی رنگ آبی

رنگ صورتی

رنگ صورتی نشانگر دلسوزی و احساس عشق و عاطفه را در فنگ شویی به همراه دارد. صورتی می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در یک فضا بگذارد و می‌تواند با مهربانی و معصومیت همراه باشد. این رنگ برای اتاق کودکان یا حتی مهدکودک‌ها بسیار جذاب است و تاثیر مثبت و خوبی در چنین محیط‌هایی خواهد داشت. اگر قصد خرید جهیزیه عروس را دارید به شما پیشنهاد می کنیم دکوراسیون خانه ی عروس را به رنگ صورتی چیدمان کنید.

فنگ شویی رنگ صورتی در خانه

رنگ زرد

رنگ زرد مانند طلوع خورشید هر اتاقی را روشن می سازد. رنگ نور خورشید فنگ شویی یعنی جنبش شادی بخش و مهیج زرد همیشه هر خانه یا اداره ای را روشن تر و نورانی تر می سازد و احساس مهمان دوستانه و دنج فنگ شویی را پدید می آورد. از رنگ زرد آفتابگردان تیره تا رنگ زرد کره ای روشن، گزینه های رنگی فنگ شویی بسیاری برای دکوراسیون اداره یا خانه ی شما فراهم است. این رنگ جز پرطرفدارترین ها برای سبک سلطنتی می باشد.

فنگ شویی رنگ زرد

رنگهای عنصر فلز در فنگشویی

جالب است بدانید عنصر فلز نماد تمرکز و آرامش و ثبات و وضوح میباشد.رنگ های خاکستری( طوسی) و سفید ، از رنگ های عنصر فلز در دکوراسیون داخلی هستند. از رنگ های عنصر فلز در قسمت غربی و شمال غربی محیط استفاده کنید تا انرژی بیشتری جذب کنید.

رنگ سفید در فنگ شویی رنگ ها

یکی از رنگ های عنصر فلز ، رنگ سفید است که نشانه ی پاکی و شفافیت و میباشد. جالب است بدانید رنگ سفید رنگ خنثی است که به راحتی با همه رنگ ها هماهنگ میشود.

رنگ طوسی ( خاکستری ) در فنگشویی رنگ

رنگ خاکستری یا همان طوسی ، یکی دیگر از رنگ های عنصر فلز است که برای تاثیر بیشتر آن باید با رنگهای دیگر ترکیب شود.

فنگ شویی رنگ سفید در خانه

رنگ های عنصر چوب در فنگ شویی دکوراسیون داخلی

عنصر چوب نمادی از ثروت و فراوانی و شکوه است. سبز و قهوه ای از رنگ های عنصر چوب میباشند که برای انرژی بیشتر در قسمت شرق و جنوب شرقی دکوراسیون داخلی محیط استفاده میشود.

رنگ سبز در فنگشویی رنگ

سبز ، نمادی از طبیعت است و حس سرزندگی و طراوت به انسان میدهد.در قسمت شرق و جنوب شرقی محیط ،آزادانه از رنگ سبز استفاده کنید.

رنگ قهوه ای در فنگشویی رنگ

رنگ قهوه ای نشانه ی گرما و صمیمیت است . اگر میخواهید تاثیر انرژی رنگ قهوه ای را در دکوراسیون داخلی ببینید میتوانید با رنگ آبی ( فیروزه ای) ترکیب کنید . دلیلش این است که رنگ قهوه ای در فنگشویی مربوط به عنصر چوب و رنگ آبی در فنگشویی مربوط به عنصر آب است ، بنابراین بودن این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث جذب انرژی بیشتری میشود.با خرید وسایل چوبی یا روکش چوب دکوراسیون خودتان را زیباتر کنید.

فنگ شویی رنگ چوب در خانه

سخن آخر 

در این مقاله سعی کردیم تاثیر قرار گرفتن رنگ ها در خانه را از نظر علم فنگ شویی به شما بگوییم تا با استفاده از آن چیدمان بی نظیری در دکوراسیون داخلی داشته باشید تا انرژی های مثبت را جذب کنید. کاخ عروس با بیش از 50 سال سابقه ی تولید انواع محصولات چوبی و ام دی اف و فلزی در خدمت شما دوستان عزیز برای سفارش انواع آینه و میز کنسول و میز تلویزیون و گنجه و … می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه

اطلاعیه مهم پایان سال

با آرزوی ایامی خوش برای شما با توجه به تعطیلی تیپاکس سفارشات از بیستم فروردین به بعد ارسال خواهد شد

ضمنا با توجه به نوسان تمامی قیمتهای سایت تا بروزرسانی کامل نامعتبر هست

لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

با تشکر       تیم فروش کاخ عروس

1401/12/27