خانه داری, راهنمای خرید عروسی

چگونه آینه شمعدان برنجی خود را با روش های خانگی جلا دهیم یا براق کنیم؟

چگونه آینه شمعدان برنجی خود را با روش های خانگی براق کنیم؟

چگونه آینه شمعدان برنجی خود را با روش های خانگی جلا دهیم یا براق کنیم؟

معمولا همه ما دنبال آینه و شمعدان هایی هستیم که علاوه بر زیبایی دارای قیمت و ارزش باشد.آینه و شمعدان های برنجی نسبت به آینه و شمعدان های نقره از قیمت پایین تری برخوردار است . ولی از نظر زیبایی و جلوه شبیه هم هستند.اگر چه قیمت برنج از نقره کمتر است ولی این به آن معنا نیست که دارای ارزش نمی باشد. پس باید از آن ها به خوبی مراقبت کنیم . و برای تمیز کردن آن نیز از هر ماده شوینده ای استفاده نکنیم.

ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم ،که با وسایل موجود در آشپزخانه خود آینه و شمعدان و سایر اجناس برنجی خود را تمیز و براق کنید.

براق کردن آینه شمعدان برنجی

براق کردن آینه شمعدان برنجی2

مواد لازم برای این کار به شرح زیر است:

لیمو(1-2 عدد)

جوش شیرین (یک قاشق چای خوری)

یک عدد ظرف نسبتا کوچک

وسیله برنجی

دستور العمل:

1-ابتدا از جنس وسیله مطمئن شوید.

چگونه تشخیص دهیم ، آینه و شمعدان برنجی هست یا خیر؟ برای این کار کافیه آهن ربایی را به وسیله مورد نظر نزدیک کنیم. اگر آهن ربا چسبید میفهمیم جنس وسیله برنج نیست یا لایه نازک از برنج دارد.به هیچ وجه برای بررسی جنس وسایل از روش ساییدن استفاده نکنید. زیرا ممکن است آن وسیله فقط دارای رویه نازکی از برنج باشد و با این کار به آسانی از بین می رود.

2-یک لیمو را از وسط نصف کرده و یک تکه را در کاسه فشار دهید.

3-جوش شیرین را به آن اضافه کنید.هنگامی که جوش شیرین به لیمو اضافه شود ،طبیعی است که تا مدتی گاز تولید کند.

4-تا زمانی که مخلوط جوش شیرین و لیمو به شکل خمیر در بیاید باید آن را هم بزنید.

5-یک پارچه مناسب یا نخی را بردارید و به مخلوط لیمو و جوش شیرین آغشته کنید. سپس به آرامی روی جسم برنجی بکشید.در صورتی که میخواهید بهتر نتیجه بگیرید.مطلوب است که مخلوط را در یک جهت و به صورت یک دست روی جسم برنجی بکشید.همچنین می توانید با استفاده از یک مسواک مخلوط را به آرامی روی قسمت هایی از جسم مانند قلم زنی های روی کار که دسترسی به آن ها مشکل است بمالید.

6-در اینجا باید آینه و شمعدان را با آب بشویید تا خمیر روی آن نماند.برای آبکشی راحت تر و اثر بخش تر و همچنین تمیز کردن شیارها یا طرح های قلمزنی شده روی کار از مسواک استفاده کنید.برای گرفتن نتیجه بهتر میتوانید این مراحل را یک تا چند بار تکرار کنید.

7-در مرحله آخر فقط کافیست با یک حوله یا پارچه مناسب جسم برنجی را خشک کنید.در صورتی که به نتیجه دلخواه خود رسیده بودید و آینه و شمعدان برق اولیه خود را بدست آورد.فقط باید به طور مداوم گردگیری شود تا چند سال جلوه خود را حفظ کند.برای براق تر کردن آینه و شمعدان از روغن زیتون نیز می توانید استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.