راهنمای خرید عروسی

چگونه فلز برنج را بشناسیم؟و چه فوایدی برای بدن انسان دارد؟

چونه فلز برنج را تشخیص بدهیم

فلز برنج از چه آلیاژی تشکیل شده؟

برنج نوعی آلیاژ می باشد که در زبان انگلیسی به آن Brassمی گویند.این نوع آلیاژ از ترکیب دو آلیاژ دیگر به نام مس و روی تشکیل شده است.ترکیب آلیاژ برنج با سایر عناصر منجر به ساخت برنز می شود.برای مثال،برنز فسفر دار،برنز قلع دار و… .هرچه درصد آلیاژ روی بیشتر باشد در برنج رنگ آن نیز تغییر می کند.برنج ها دوام زیادی دارند و در برابر چکش خوری بسیار مقاوم تر از مس و روی می باشند.

فلز برنج را چ.نه تشخیص دهیم
آلیاژ برنج خواص بسیار زیادی دارد و جالب است بدانید که این خواص فوایدی برای بدن انسان نیز دارد

یکی از مهم ترین فواید برنج برای بدن ،مقابله با بعضی از بیماری ها است.فلز برنج خاصیت ضد میکروبی دارد و برای رفع بیماری های گوارشی است.با استفاده از ظروف برنجی می توانید از این خواص فلز برنج بهرمند شوید.همچنین صرف غذا در این ظروف برنجی باعث جلوگیری از زخم های ایجاد شده روی بدن می شود.اگر در جایی از بدنتان زخمی ایجاد شده باشد نیز با استفاده از ظروف برنجی می توانید به بهبود یافتن این زخم ها  کمک کنید.غذا خوردن در ظروف برنجی باعث جلوگیری از کم اشتها شدن نیز می شود.

فواید برنج برای بدن
چند نمونه دیگر از فواید ظروف برنجی برای بدن:
  • بهبود حس چشایی و بویایی
  • در صورتی که از ظروف برنجی استفاده کنید در هنگام غروب یا هر محیطی که تاریک باشد دچار اختلال دید نخواهید شد.
  • باعث بهبود و رفع مشکل های ایجاد شده به علت کمبود مس در بدن

فلز برنج چه ویژگی هایی دارد؟و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

فلز برنج خاصیت ضد میکروبی دارد،همچنین فلز برنج به علت اینکه دیرتر اکسید می شود در برابر کدر و لکه دار شدن  شدن مقاوم می باشد.به همین خاطراز برنج به عنوان دستگیره و دیگرفلزات در بیمارستان استفاده می شود.فلز برنج مورد تائید طب سنتی می باشد و بیشتر در ساخت قاشق،کتری،قوری و ظروف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.این آلیاژ به علت خاصیت آکوستیکی که دارد در ساز های موسیقی هم کاربرد دارد.همچنین برنج دارای اصطکاک کمی می باشد و برای مغزی قفل نیز استفاده می شود.برنج دارای مقاومت بالایی می باشد و در تولید آینه شمعدان یا ظروف قلمزنی استفاده می شود

شما می توانید از سه روش برای تشخیص برنج از سایر فلزات استفاه کنید:

شناخت فلز برنج از روی رنگ:

رنگ آلیاژبرنج چگونه است

برای این کار لازم است که روی سطح ظرف یا وسیله برنجی خود را به خوبی تمیز کنید تا لکه یا آلودگی روی سطح آن نباشد.سپس وسیله برنجی را در مقابل تابش مستقیم نور قرار دهید. بعد از آن با رویت رنگ زرد یا طیفی مایل به رنگ زرد می توانید بفهمید که جنس این فلز برنج می باشد.برنج هایی که دارای مقدار زیادی از مس باشند رنگ آن ها نیز کمی مایل به رنگ مس یعنی نارنجی-قهوه ای می باشد.

تشخیص برنج با آزمون سختی:

روش دیگر برای تخیص فلز برنج از سایر فلزان آزمون سختی می باشد.در این آزمون شما باید به فلز ضربه بزنید.با اینکه فلز برنج تشکیل شده از روی و مس می باشد ولی سختی آن بیشتر از مس هست.

شناخت برنج با صدا:

در این روش نیز همانند روش قبلی به فلز ضربه بزنید و به صدای آن توجه کنید. در صورتی که صدای ضعیفی به گوش تان رسید مشخص است که فلز برنج نمی باشد زیرا یکی از خواص و ویژگی های آلیاژ برنج سختی و مقاومت آن است و بعد از وارد شدن ضربه به آن صدای بلندی تولید می شود.

برای شناخت مس و اطلاع از خواص آن به وبلاگ کاخ عروس مراجع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.